Kolégium má nového partnera v Budapešti

Nespája ich materinský jazyk, ale túžba po dosahovaní ideálov a hľadaní poznania. Študenti Kolégia Antona Neuwirtha sa stretli na prvom oficiálnom víkende so študentmi partnerskej inštitúcie Szent Ignác Jezsuita Szakkolégium v Budapešti.

V sobotu sa Lumen Fidei, encyklika dvoch pápežov, stala príležitosťou pre zaujímavý dialóg.
Skúsenosti zo slovenských seminárov Kresťanstva a kultúry, či maďarského seminára Teológie
dovolili zažiť intenzívnu diskusiu o viere, svetle a Kristovi pod vedením jezuitského pátra.

Stretnutie sa nenieslo len v akademickom duchu, medzinárodné priateľstvá sa intenzívne budovali neformálnymi rozhovormi počas prechádzok po meste, v čase spoločného stolovania, či príjemnej sobotňajšej párty v podkroví maďarského kolégia.

„Znalosť angličtiny je jedinečná príležitosť pre vás, mladých, aby ste zmenili stereotyp, ktorí sme žili desaťročia. Stereotyp, ktorý hovoril, že spolu nemôžeme spolupracovať, lebo nám odlišné jazyky bránia v komunikácii,“ vyzval k spolupráci všetkých účastníkov stretnutia na záver provinciál maďarských jezuitov, ktorý stál na počiatku Szakkolégia sv. Ignáca po páde komunizmu ešte ako laik.

Kolégiá sú si blízke hlavne svojím poslaním – intelektuálnou formáciou mladých ľudí v kresťanskom duchu i v troch základných pilieroch, na ktorých sa niesli aj spoločne prežité dni slovenských a maďarských študentov.

Ďalšou spoločnou akciou bude jarný víkendový pobyt študentov Szakkolégia sv. Ignáca v Ivanke pri Dunaji v letnom semestri.

Text: -bk-
Foto: Dominika Semaňákovádocument.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *