Svoradovská prednáška o aktuálnej téme rodiny a nová kniha Kolégia!

Prvá svoradovská prednáška tohto roka sa venovala aktuálnej téme – Rodina, manželstvo a ich záchrana. Nebolo ľahké nevšimnúť si, že za posledný rok sa táto téma pretriasala často, nielen na Slovensku, ale aj na pôde Európskeho parlamentu či vo svete celkovo.

Náš hosť – p. Ing. Terézia Lenczová, CSc., začala štvrtkový večer myšlienkou, že manželstvo je nádherná inštitúcia, ktorá má v každom štádiu života krásne výzvy. Vyplýva z potreby muža a ženy dávať lásku ďalej, nie je iba “nezmyselným výmyslom štátu”. Taktiež nemôžeme manželstvo degradovať iba na kus papiera, pretože je omnoho viac – hlboký sľub, záväzok.

„Spoločnosť, ktorá nemá deti, nemá budúcnosť.“

Ako vyzerá aktuálna situácia na Slovensku? Pôrodnosť rapídne klesá a potratovosť a používanie antikoncepcie naopak, rýchlo rastú. Čo potrebujeme? P. Lenczová odpovedá, že je to práve podpora súdržných a kvalitných rodín. V stabilnej rodine totiž vyrastá najväčšie obnoviteľné bohatstvo krajiny – deti. Len v rodine môžu okúsiť a zažiť pravú lásku, iba tam sa najlepšie vyvinie ich ľudský potenciál.

Večer plný dôležitých informácií, krásnych myšlienok, povzbudivých slov a jedného prekvapenia – torty. Prečo? Kolégium Antona Neuwirtha sa môže pýšiť už piatou vydanou knihou v poradí! Malá kniha o klamstve ponúka zbierku esejí, ktoré sa zaoberajú tým, kedy a či vôbec je klamstvo prípustné. V knihe sa nachádzajú texty, ktoré počas roka v Kolégiu čítajú a analyzujú aj študenti.

Po krste sa všetci presunuli na malú recepciu, kde sa pokračovalo v družných rozhovoroch s p. Lenczovou, absolventmi aj aktuálnymi študentmi Kolégia.

-mh-} else {

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *