Anna Záborská: „Stále žijem v prítomnosti svojho otca“

Na poslednom kolokviu už minulého akademického roka sme privítali skúsenú europoslankyňu, lekárku a donorku Kolégia, MUDr. Annu Záborskú.

Rozprávala študentom nielen o politike, ale podelila sa i o svoje spomienky na otca – politického väzňa, lekára, veľvyslanca MUDr. Antona Neuwirtha: „Každého veľmi sústredene počúval. V danej chvíli pre otca existoval iba človek, s ktorým viedol rozhovor. Žijem v otcovej prítomnosti aj teraz po jeho smrti. Často sa pýtam, ako by sa zachoval a v tej chvíli mi je jasné, čo mám robiť.“

Tento rok – 21. septembra si pripomíname desiate výročie od úmrtia Antona Neuwirtha. Na tohto významného človeka nechceme iba spomínať – chceme sa od neho naďalej učiť a prinášať jeho víziu aj budúcnosti. Absolvent Daniel Fiala sa raz o ňom vyjadril: “Zanechal vo mne nádej, že s Bohom je každé utrpenie znesiteľné, každé bezprávie a všetky krivdy odpustiteľné a všetko zlo poraziteľné. Po jednom májovom stretnutí s majstrom Záborským som lepšie pochopil aj život Antona Neuwirtha. Na každodennom živote človeka vidno, aký si stanovil životný cieľ – ich cieľ bol „dosiahnuť nebo“.

 

-bk/zk-document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *