Dr. Caroll v Kolégiu o Stvorení a vede

Kolégium Antona Neuwirtha s veľkým poteším hostilo aj v tento rok Dr. Williama E. Carolla, ktorý študentom dva týždne (24. apríl – 5. máj 2014) prednášal o problematike stvorenia a vedy.

Profesor Bill – ako ho študenti mohli familiárne oslovovať – je členom Inštitútu Tomáša Akvinského pre teológiu a vedu na Blackfriars na Oxfordskej univerzite. Dlhodobo sa zaoberá skúmaním vplyvu Aristotela a jeho diela na tvorbu stredovekých kresťanských, židovských a moslimských filozofov, ktorí sa snažili obhájiť náboženskú doktrínu stvorenia z ničoho.

Stvorenie z ničoho, kozmológia a teológia, aj evolučná biológia sú témami, o ktorých sa v posledných dvoch týždňoch rozprávalo nielen na seminároch a tutoriáloch. Neformálne debaty študentov s Dr. Carollom pokračovali aj pri popoludňajšej káve v kaviarni, večernom víne či počas prechádzok parkom.

Prednášky v podaní oxfordského profesora o kontroverziách, ktoré zdanlivo vyplývajú zo vzťahu vedy a náboženskej doktríny stvorenia boli pre študentov Kolégia užitočnou, výnimočnou a pravdepodobne neopakovateľnou skúsenosťou.

-bk-}

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *