Výlet do Gamingu, 9. – 12. 2. 2015

„Gaming bol awesome.”, tak znie najčastejšia skratkovitá reflexia tohto oddychovo – prednáškového výletu za hranice nášho nemecky hovoriaceho suseda.

Cesta tam sa síce nezaobišla bez komplikácii, ale nakoniec sme všetci šťastne dorazili na miesto určenia a zabývali sa v nádhernom kartuziánskom kláštore. Hm, a ubytovanie…Asi najčastejšia výhrada smerovala práve na chladné priestory na spanie, keďže sme však čas trávili spoločným programom, dalo sa i na túto nepríjemnú stránku tohto výletu viac-menej nemyslieť.

Program Gamingu závisel úplne od nás samých, od každého osobných preferencií. Mohli sme sa zúčastniť na doobedných/poobedných prednáškových blokoch, vedených profesormi z Franciscan University of Steubenville, Ohio, čo sme mnohí aj využívali (nedá mi nespomenúť skvelého Dr. Newtona), viesť small talk-y s Američanmi, ísť sa prejsť do prírody, zalyžovať si…možností bolo viacero. Večer po vešperách sme sa poschádzali do jedálne, alebo šli na pivo do podniku v areáli kláštora a mali spoločný spoznávací program. Podľa feedback-ov, ktoré sme dostali, sme urobili dobrý dojem, čo nás potešilo. V apríli, kedy prídu Američania k nám do Kolégia, sa budeme snažiť oplatiť ich pohostinnosť a záujem rovnakou mierou.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *