Profily študentov #4: Filip Morjak

Volám sa: Filip Morjak

Narodil som sa a pochádzam z: Narodil som sa v Prešove, teraz bývam v Teriakovciach, 3km od Prešova.

Študujem na: Neštudujem, v školskom roku 2015/2016 budem v prvom ročníku na filmovej a televíznej fakulte VŠMU, na odbore strihová skladba.

Čo ma priviedlo do Kolégia: Veľmi ma oslovila Letná Univerzita, ktorú cez prázdniny Kolégium organizuje pre stredoškolákov. Zaujal ma racionálny jazyk, ktorý sa v Kolégiu používa aj pri teologickejších diskusiách. Ten je pri dialógu so svetom kľúčový. Priviedla ma túžba naučiť sa kriticky myslieť. Z tématických oblastí to bola hlavne morálna filozofia.

Čo mi zatiaľ Kolégium dalo: Dalo mi niečo, čo už nikdy v živote nezažijem – rok štúdia s ľuďmi, s ktorými aj bývam. Môžeme tak spolu rásť nie len akademicky a duchovne, ale aj v bežných spoločných činnostiach. Veľmi vnímam, akým je spoločenstvo dobrých ľudí vzácnym darom. V septembri mi Kolégium dalo aj zápisník a ceruzku s logom.

Čo je mojím najväčším zážitkom z Kolégia: Mojím najväčším zážitkom je ktorýkoľvek všedný deň v Kolégiu. Spontánna diskusia v kuchyni pri večeri, spoločné semináre spojené s diskusiami, kolokviá s inšpiratívnymi ľuďmi, rozhovory s akademikmi, či ktorákoľvek krátka chvíľa v kaplnke.

Čo je mojou najväčšou túžbou: Okrem neba po smrti je mojou najväčšou túžbou vybudovať trochu neba už tu na zemi. Dúfam, že túžim byť dobrým človekom nie pre vlastný pocit, ale pre spoločné dobro všetkých. Nie je to však pre mňa však vždy ľahké posúdiť. Túžim mať rodinu s peknou, múdrou a pokornou ženou. Tiež by som sa veľmi chcel podieľať sa na výrobe kvalitných slovenských filmov.

Voľný čas trávim: Ak mám po jedle povinnosti, trávim aj mimo voľného času. Vo voľnom čase však rád tvorím videá, pozerám filmy a čítam. Rád sa rozprávam o filozofii, ale aj o vzťahoch (kto nie?) a pijem malinovo-šípkový čaj.

Akú špeciálnu vlastnosť by som chcel mať (a prečo) : V detstve to boli schopnosti Spider-mana, no časom, keď som v mnohom vyrástol, dospel a môj pohľad na život sa stal reálnejším, hodnotím schopnosti mnohých superhrdinov, ako oveľa efektívnejšie. Asi by to bola schopnosť, akú má The Flash – superrýchlosť. Ušetrilo by to čas pri práci, či cestovaní. Čo sa týka cestovania, teleport by bol určite praktickejší, no zďaleka nie taký cool, ako superrýchlosť.

Moje motto: “Buďte dobrí, lebo môžete” (Upgrade citátu Filipa Neriho – “Buďte dobrí, ak môžete” od Laury Senderákovej)

AA0_0551document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *