Profily študentov #10: Marek Zeleniak

Narodila som sa a pochádzam z: 11.10.1993, Bardejova

Študujem na: Ekonomická Univerzita Bratislava, Obchodná fakulta, odbor: Zahranično obchodné podnikanie, krúžok 5:)

Moje motto:  Mať pred sebou cieľ a pod kontrolou svoje povinnosti. (To som si vymyslel, lebo by som sa k tomu chcel dopracovať).

Čo ma priviedlo do Kolégia: Rozhovor s Fr. Larry Sheidl (Spiritual director of Global Outreach program). On mi povedal o Kolégiu ešte na konci tretieho ročníka, počas môjho roka v USA a povedal mi, že práve v Kolégiu by som mohol prísť na odpovede mojich otázok.

Čo mi zatiaľ Kolégium dalo: Pocit a poznanie toho, že viem, že nič neviem. Tento fakt ale beriem vysoko pozitívne, lebo žiť v pravde je predpokladom správneho rozhodnutia.  Teda, dúfam že premýšľam kritickejšie a na svet sa pozerám reálnejšie ako pred Kolégiom. Okrem toho som v Kolégiu stretol množstvo úžasných ľudí, ktorí mi pomáhali už počas roka, sem tam som pomohol ja im a verím že si budeme pomáhať aj naďalej počas života aj mimo kolégia. V neposlednom rade ružence a omše v kaplnke s Jozefom Feketem sú zážitkom sami o sebe.

Čo mi Kolégium vzalo: Voľný čas, spánok, nič nerobenie, pár vzťahov ktoré nemali perspektívu do budúcna, ale aj pár takých pri ktorých z toho nie som nadšený.

Čo je mojím najväčším zážitkom z Kolégia: Je ich viac, ale doteraz si pamätám na to, ako som pozval mojich kamarátov na beániu a povedali mi, že sa boja s niekým začať rozprávať(sem tam som mal aj ja tento pocit ), lebo nevedia či mu budú rozumieť. Vtedy som si uvedomil, že byť ako ryba v oceáne Kolégia, nie je jednoduché ak si prišiel z akvária.

Čo je mojou najväčšou túžbou: Objaviť prečo som sa narodil, robiť to čo viem najlepšie a premieňať tento svet na krajšie miesto, resp. byť najlepším možným obrazom seba samého.

Akú super schopnosť by som chcel mať: Taká 100% prudencia by bola fajn.

Voľný čas trávim: Píšem si knihy, tancujem, chodím na omše, cvičím a dobieham čo som nestihol v rámci nevoľného času.

Akú vlastnosť si na ľuďoch vážim najviac: Ak sú osobnosťami a napriek tomu sa správajú ako úplne jednoduchý ľudia a to že sú osobnosťami im pripomínajú iní, nikdy nie oni sami.

Čo by som chcel v budúcnosti robiť? Chcem  byť manžel, otec, podnikateľ v oblasti udržateľného rozvoja a spisovateľ.

marek2

document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *