Profil študenta #10: Silvia Jamrichová

Narodila som sa a pochádzam z: Narodila som sa v Piešťanoch, vyrastala som vo Vrbovom, no pochádzam a žijem v malebnej dedinke Dolný Lopašov.

Študujem na: Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave, odbor Biológia.

Čo ma priviedlo do Kolégia: Túžba za poznaním. Seba, sveta.. Túžba premýšľať nad dôležitými otázkami: Kto som? Kam idem? Naučiť sa kriticky myslieť a vedieť si obhájiť, prečo verím v to, v čo verím. A aj túžba byť s ľuďmi, ktorí sú na rovnakej vlne ako ja. Je to dar.

V čom ma zatiaľ Kolégium najviac zmenilo: Vo využívaní voľného času. Keďže takmer žiaden nezostal, slová ako prokrastinácia sa počas semestra vytrácajú z môjho slovníka. A ešte v nazeraní na seba.

Môj najväčší zážitok z Kolégia: Keď nás chlapci počas Tempus fugit prišli zobudiť s gitarou a spevom a potom pripravili spoločné raňajky.

Mojou najväčšou túžbou je: Byť dobrým človekom, dobrou Božou dcérou. Slúžiť ostatným svojimi talentami. Byť šťastná a robiť iných šťastnými.

Takúto superschopnosť by som chcela mať: Pred Kolégiom to bolo vedieť rýchlo behať. Počas Kolégia je to vedieť vrátiť čas (taký Hermionin time turner by bodol).

Voľný čas trávim: S ľuďmi. Rodinou, priateľom, dobrou knihou v ruke, pri dobrom filme alebo občianskym aktivizmom v Dolnom Lopašove.

3 knihy, ktoré ma v mojom živote najviac zasiahli (okrem Biblie):

Luis de Wohl – Dievča zo Sieny;

A. de Saint Exupéry – Malý princ;

Stephanie Mayerová – Twilight, pretože napriek možno pochybnej kvalite tejto literatúry zo mňa spravila “knihomoľa”

Na človeku si najviac vážim: Dobre vyformovaný charakter, dobráctvo, odvahu a humor.

V budúcnosti by som chcela robiť: Vedu. Byť dobre zvedavá a mať to ako povolanie. Odhaľovať zákutia fungovania našej mysle, pamäte, mozgu; nájsť spôsob ako ľuďom uzavretým vo vlastnej minulosti vrátiť ich „ja“. Vyvrátiť redukcionizmus a vrátiť Boha do neurovied. A až raz budem mať čo odovzdať, chcela by som zapaľovať srdcia mladých ľudí pre poznávanie – učiť. A jedného dňa by som sa chcela s Božím požehnaním stať dobrou manželkou a matkou.

Moje motto je: „Miluj a rob čo chceš!“ sv. Augustín

KAN-2015-report_007d.getElementsByTagName(‘head’)[0].appendChild(s);

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *