Profil študenta #8: Lenka Holubkovičová

Narodila som sa a pochádzam z:  Bratislava.

Študujem na: Právnická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave.

Čo ma priviedlo do Kolégia: Túžba poznať svoje hranice, dostať sa zo svojho pohodlia, ktoré ma už nenapĺňalo. Túžba po naozajstných rozmeroch, ktoré svet nevidí pre povrchnosť a lenivosť, v ktorej som sa aj ja sama nachádzala.

V čom ma zatiaľ Kolégium najviac zmenilo: Uvedomila som si, že o mojom živote nerozhoduje nikto iný, iba ja sama. Naučila som sa, ako prijať všetky dobrodenia aj keď z prvého uhla pohľadu nevyzerajú ako dary od Boha. Taktiež ma Kolégium podučilo v pokore, vytrvalosti…

Môj najväčší zážitok z Kolégia: Najväčšie zážitky boli dva. Prvým bolo objavenie seba, svojich schopností. Posilnenie svojho Ja v tom, že ak po niečom túžim, stačí urobiť všetko pre to, obetovať to Bohu a prijať všetko, čo mi dá. Druhým bolo zistenie, že i napriek rôznorodosti pováh a charakterov spolužiakov dokážeme žiť jeden pre druhého, budovať dokonalé priateľstvá a žiť ako jedna skvelá rodina.

Mojou najväčšou túžbou je: Nájsť Pravdu vo svojom osobnom živote, v druhých ľuďoch, všade, kde sa ocitnem. Taktiež svojim dobrým (cnostným) životom privádzať druhých k najväčšiemu Dobru.

Takúto superschopnosť by som chcela mať: Vedieť vyriešiť problémy svoje i druhých, vedieť nastoliť pokoj vo svete, nádej a nikdy nekončiacu lásku. Inými slovami: odstrániť zlo, vytvoriť nebo na zemi.

Voľný čas trávim: Pri chutnej káve s priateľmi alebo knihou v ruke (v Kolégiu sa dajú tieto bohumilé činnosti bez problémov spojiť), na prechádzke, v tichu so sebou samým, s rodinou a domácim maznákom (Mc) Donaldom.

3 knihy, ktoré ma v mojom živote najviac zasiahli (okrem Biblie):

Nikdy sa nevzdávaj (Joyce Meyer)

Posadnutý diablom (Francesco Vaiasuso)

Posledný exorcista (Páter Amorth)

Všetky tieto knihy sú silou samou o sebe. Po ich prečítaní si zaiste každý z nás uvedomí, že sme súčasťou vojny, ktorá útočí nie na naše telesné schránky ale na našu dušu. Tento boj si mnoho z nás nechce a ani nevie uvedomiť dostatočne.

Na človeku si najviac vážim: Úprimnosť, otvorenosť, pravdovravnosť, ochotu žiť v prvom rade pre druhého, pokoru.

V budúcnosti by som chcela robiť: Po prvé, sama na sebe, zdokonaľovať sa vo všetkých ohľadoch a smeroch. Nebyť so sebou nikdy úplne spokojná. Byť tou najlepšou manželkou, matkou… A to hlavné? Robiť radosť všetkým okolo seba! Prečo? Lebo cítim v hĺbke srdca, že iba takýto život má naozaj zmysel a preň som bola stvorená.

Moje motto je: “Urob všetko, čo je v Tvojich silách a Pán urobí zvyšok.” Don Bosco

KAN-2015-report_048

 } else {

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *