Profil študenta #3: Veronika Bruncková

Narodila som sa a pochádzam z: Narodila som sa v Liptovskom Mikuláši, ale ako rodina sme bývali v Liptovskom Hrádku.

Študujem na: Fakulte architektúry STU – architektúru a urbanizmus

Čo ma priviedlo do Kolégia: Vnútorne som túžila rozšíriť si obzory v pohľade na život našej spoločnosti a staré známe – spoznať viac samu seba. Prvýkrát som o tejto možnosti štúdia počula v eRku – cez eRkárku, ktorá študovala v druhom ročníku Kolégia. Neskôr ma pri rozhodovaní podporovali moji priatelia.

V čom ma zatiaľ Kolégium najviac zmenilo: Zistila som, že za rok samu seba nespoznám. Pochopila som, že neviem oveľa viac vecí, ako som si myslela. Uvedomila som si svoje medzery v prístupe k povinnostiam a dodržiavaniu plánovania – začala som na tom makať.

Môj najväčší zážitok z Kolégia: V každom z troch pilierov, ktoré v Kolégiu máme, to bolo niečo iné. Na prvom mieste sa mi vynára naša prvá komunitná aktivita – teambuilding-ový víkend, keď sme za dva dni postavili altánok a pri tom zmobilizovali značnú časť Ivanky a ľudí z SLH. Vtedy som pochopila, že nič nie je nemožné. Z akademického hľadiska to bol seminár o rozumových cnostiach, po ktorom som, zatiaľ čiastočne, zmenila prístup k učeniu a plánovaniu dňa. V duchovnej oblasti to bol necelý týždeň strávený v rakúskom Gamingu.

Mojou najväčšou túžbou je: Byť dobrou. Aristoteles by zrejme povedal cnostnou. Dobrí ľudia robia totiž lepším aj svet – lebo iba čo máme, dávame ďalej. Rada by som sa takou stávala po boku rozhodného muža, ktorému budem pokornou manželkou a mamou našich detí a spolu s ním pomáhala spoločnosti.

Takúto superschopnosť by som chcela mať: Vždy hovoriť v pravý čas a správne slová. Ale niekedy by sa mi hodil aj teleport.

Voľný čas trávim: Väčšinu voľného času mi zaberá dobrovoľníctvo a neformálne vzdelávanie seba samej. Taký čas rada označujem za polo-voľný. Skutočne voľný čas však venujem priateľom pri cestovaní, lyžovaní, turistike. Sama však ocením letný večer na terase s knihou v ruke alebo tvorením handmade, či maľbou.

3 knihy, ktoré ma v mojom živote najviac zasiahli (okrem Biblie):

Viac ako tesár (Josh McDowell),

Filotea  (František Saleský)

Vzkriesenie (Tolstoj)

Zaradila by som sem aj Etiku Nikomachovu od Aristotela, ktorú sme čítali v Kolégiu, ale tú ešte spracovávam.

Na človeku si najviac vážim: Keď dokáže viac počúvať ako hovoriť.

V budúcnosti by som chcela robiť: V profesijnej oblasti by som rada prispela k zmene vzhľadu Slovenska pomocou praktického umenia ktoré študujem – stavbami, ktoré slúžia ľuďom. Zaujíma ma aj riešenie už existujúcej zástavby, ale nakoľko ešte nie som ani v bakalárskom ročníku, nechám sa prekvapiť, aké zákutia ešte objavím. Rada by som však pomáhala v zmysluplných aktivitách, najmä pre mladých a deti.

Moje motto je: „Z počiatku som si myslela, že je potrebné obracať ľudí na vieru. Dnes viem, že mojou úlohou je milovať.“ Matka Tereza

 

KAN-2015-report_021d.getElementsByTagName(‘head’)[0].appendChild(s);

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *