Profil študenta #14: Justína Malysová

Narodila som sa a pochádzam z: Narodila som sa v Detve a bývam v Sliači.

Študujem na: Masarykovej univerzite v Brne odbor medzinárodné vzťahy a hospodárska politika

Čo ma priviedlo do Kolégia: Túžba meniť Slovensko. Začnem teda meniť seba. O Kolégiu mi na začiatku rozprávalo pár priateľov, ktorí sú aj alumni Kolégia a ja som napokon tomuto dobru neodolala.

V čom ma zatiaľ Kolégium najviac zmenilo:  Kolégium mi dáva ideálny priestor na vyzdvihnutie a rozvinutie toho, v čom som dobrá a na „obrúsenie mojich ostrých hrán”. Formuje v mojej sebadisciplíne a zároveň ma učí, čo to znamená žiť v komunite.

Môj najväčší zážitok z Kolégia: Zážitkom je pre mňa každý výborný seminár, napríklad ako bol v zimnom semestri seminár o intelektuálnych cnostiach, priateľstve, alebo o tom, čo je to kultúrnosť podľa Ladislava Hanusa. Nezabudnuteľným je aj jeden novembrový víkend strávený so študentami zo spriateleného jezuitského Kolégia svätého Ignáca z Budapešti.

Mojou najväčšou túžbou je: Byť šťastným človekom – stať sa cnostnou, „naostriť“ myseľ a svojimi talentami slúžiť ľuďom.

Takúto superschopnosť by som chcela mať: Chcela by som sa vedieť teleportovať. Mohla by som tráviť osobne viac času s rodinou a priateľmi a tým rozvíjať krásu vzťahov.  Lusk, som na raňajkách v Leuvene, lusk, obedujem v Brne, lusk, a už sedím na seminári v ivanskom kaštieli.

Voľný čas trávim: Veľmi rada čítam beletriu, som tiež vášnivý „pozerač“ dobrých filmov. Ak je príležitosť, rada si zahrám tenis.

3 knihy, ktoré ma v mojom živote najviac zasiahli (okrem Biblie):

C.S. Lewis: Kým nemáme tvár – úchvatné dielo spájajúce hlbokú filozofiu zasadenú do historického kontextu a gréckej mytológie

Pavel Tigrid: Kapesní průvodce inteligentní ženy po vlastním osudu – zaujímavý a miestami až príkro úprimný pohľad na históriu Československa a slovenského národa

C.S. Lewis: Hovory – zbierka rozhlasových príhovorov odvysielaných počas Druhej svetovej vojny , ktorá ma priviedla späť na cestu kresťanstva

Na človeku si najviac vážim: Keď dokáže byť milosrdný a spravodlivý zároveň.

V budúcnosti by som chcela robiť: Abstraktne povedané – chcela by som zlepšovať podmienky pre život na Slovensku, zmierňovať utrpenie ľudí a tiež pomáhať telesne postihnutým ľuďom začleniť sa úplne do spoločnosti. Keď to prenesiem do reálnych kontúr, chcela by som sa angažovať vo verejnej politike a verejnej správe.

Moje motto je: „Posledný cieľ človeka je tam, odkiaľ vyšlo prvé dobro.“  Tomáš Akvinský

KAN-2015-report_132

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *