Profil študenta #18: Štefan Trusina

Narodil som sa a pochádzam z: Pochádzam z Trenčína.

Študujem na: Viedenskej Univerzite fyziku, na Masarykovej univerzite mám prerušené štúdium v odbore čínske kultúrne štúdia.

Čo ma priviedlo do Kolégia: Túžba byť s ľuďmi, s ktorými môžem diskutovať o témach, ktoré ma zaujímajú a tiež nádej, že si tu do istej miery ujasním svoje budúce smerovanie.

V čom ma zatiaľ Kolégium najviac zmenilo: Myslím si, že najviac sa zmenil môj vzťah k písaniu. K tomu som mal vždy veľmi negatívny vzťah a akékoľvek svoje texty som považoval za prinajmenšom nevydarené. V rámci tutoriálov som však objavil čaro toho, keď človek nad problémom rozmýšľa s vedomím, že svoje myšlienky musí dať do textovej podoby.

Môj najväčší zážitok z Kolégia: Určite bol významným zážitkom teambuilding na začiatku štúdia, keď sme v priebehu víkendu museli postaviť nový altánok. Veľkú radosť mám však z často neplánovaných a spontánnych diskusií a rozhovorov s ostatnými študentmi i akademikmi.

Takúto superschopnosť by som chcel mať: Chcel by som mať schopnosť naučiť sa a pochopiť všetko, do čoho by som sa len pustil, samozrejme, čo najrýchlejšie.

Voľný čas trávim: Čítaním, rozhovorom.

3 knihy, ktoré ma v mojom živote najviac zasiahli (okrem Biblie):

Tolkienovo dielo ako celok,

román Majster a Margaréta od M. A. Bulgakova

román Hra so sklenenými perlami od Hermana Hesseho.

Všetky tieto tri diela v človeku vyvolávajú chvenie, ktoré pochádza z bázne pred Krásou.

Na človeku si najviac vážim: Sú ľudia, z ktorých vanie veľká duševná sila, ktorá je zákonite spojená s múdrosťou, nie však len s ňou. To si na ľuďoch vážim a takých ľudí obdivujem.

V budúcnosti by som chcel robiť: To je práve to, čo si v Kolégiu chcem ujasniť. Veľmi rád by som bol, keby som v budúcnosti mal možnosť veľa cestovať, naučiť sa viacerým orientálnym jazykom, stať sa znalcom starých kultúr Ázie, predovšetkým tej čínskej.

Moje motto je: Nikdy nehovor, že sa niečo nedá lebo príde nejaký iniciatívny “pako”, čo nevie, že sa to nedá a urobí to.

KAN-2015-report_143d.getElementsByTagName(‘head’)[0].appendChild(s);

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *