Sú sviatosti aj pre rozvedených?

Na jar tohto roku vyšla Amoris laetitia (v preklade Radosť z lásky) – apoštolská exhortácia pápeža Františka. Pápež v nej zhrňuje výsledky debát, ktoré vyplynuli z intenzívne medializovanej biskupskej synody o rodine v rokoch 2014 a 2015.
 
Táto – pre niektorých kontroverzná exhortácia – je tiež známa tým, že vyzýva k väčšiemu pochopeniu pre rozvedených, pričom kladie dôraz na svedomie samotných veriacich.
 
Príďte sa dozvedieť, aký je vlastne skutočný postoj rímskokatolíckej Cirkvi k rozvedeným ľuďom a tiež takým, ktorí po rozvode žijú v nových zväzkoch. Ide o veľmi citlivú tému, preto o nej budeme diskutovať so skutočne povolaným odborníkom, Dr. Thurzom.

ThDr. Ing. Vladimír Thurzo, PhD. je dekan rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty. Je morálny teológ a bývalý arcidiecézny ekonóm Bratislavskej arcidiecézy.

 Vstup je voľný.

O Svoradovských prednáškach

 

Svoradovské prednášky sú pravidelné prednášky a diskusie pre verejnosť, ktoré organizuje Kolégium Antona Neuwirtha. Odohrávajú sa na bratislavskom internáte Svoradov – na mieste, kde sa počas komunizmu stretávali šikovní angažovaní študenti a potajme spoločne premýšľali a diskutovali o lepšej vízii pre našu krajinu.
 
Cieľom prednášok je vzbudiť medzi Slovákmi záujem o spoločnosť, ľudí aj svet – aby sme sa nad vecami zamýšľali a vďaka tomu žili plnohodnotnejší život. Lebo poznanie a vzdelávanie je dobré a krásne :-)
 
Tešíme sa aj na Teba!
 
Ak sa chceš čokoľvek spýtať, napíš nám, prosím, na info@kolegium.org.

}

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *