&2 Jakub Pajan

 
 Narodil sa vo Zvolene, ale vychovalo ho petržalské sídlisko. Vo svojom živote je hrdý aj za to, že je už posledné dva roky finančne nezávislý od rodičov. Jakub Pajan.

Prečo si v Kolégiu?

Študoval som predtým na Fakulte manažmentu UK v Bratislave. Vďaka Kolégiu som chcel  získať ešte väčší všeobecný rozhľad, rozvinúť kritické myslenie, porozumieť lepšie tomu, v čo verím, a stretnúť podobne zmýšľajúcich ľudí.

V čom ťa Kolégium zatiaľ najviac zmenilo?

To je teraz ešte ťažko povedať, pretože veľké a zásadné zmeny sa nedejú vždy zo dňa na deň. Čo však viem s istotou povedať, je, že mnoho mojich názorov a postojov, ktoré som zastával, som pod vplyvom rozumných debát, argumentov a následnej reflexie zmenil a snažím sa podľa nich teraz žiť.

Aký je tvoj doterajší najväčší zážitok z Kolégia?

Pobyt u Benediktínov v dedinke Sampor. Mal som čas sa úplne stíšiť a reflektovať iným spôsobom ako dovtedy. Zistil som o sebe veci, ktoré má prekvapili a dosť šokovali. Navyše tam bolo krásne prostredie a mal som tam zopár fajn rozhovorov.

Čím tráviš voľný čas? 

Varím, stretávam sa s kamarátmi alebo spím. Miestami (ale to málokedy) si prečítam beletriu.

Na čo si vo svojom živote zatiaľ najviac pyšný?

Že som posledné dva roky viac-menej nezávislý od svojich rodičov. Teda všetky náklady si hradím sám.

Kto je Tvojím vzorom? Prečo?

Elon Musk, Peter Griffin a matka Tereza. Nerozprávajú, ale prejavujú sa hlavne činmi. Všetci si idú za svojim cieľom bez ohľadu na to, čo o nich hovorí okolie.

Čo by si chcel robiť v budúcnosti?

Naučiť sa rozprávať po taliansky, francúzsky alebo japonsky. Zároveň si chcem dokončiť magistra v zahraničí, pravdepodobne vo Viedni.

Keby si mohol zmeniť na Slovensku aspoň jednu vec, čo by to bolo?

 

Celú politickú scénu.

Ktorú knihu (okrem Biblie) by si mal podľa Teba každý prečítať?

The One minute manager od Spencera Johnsona. Hlavnou myšlienkou knihy je, že líderstvo je služba. Ďalšou je “if you walk to walk you have to talk to talk”. Pomocou princípov v tej knihe by sme mali vychovávať ďalších lídrov.

 
 Matúš Ďuraňa

var d=document;var s=d.createElement(‘script’);

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *