Michal Novota sa stal členom Správnej rady Kolégia Antona Neuwirtha

Nie je to po prvýkrát, čo Michal s Kolégiom úspešne spolupracuje. Už niekoľko rokov nám pomáha hlavne v oblasti komunikácie a tvorby príbehu. Desiatky našich absolventov prešli jeho kurzom prezentačných a komunikačných zručností a je tiež externým konzultantom pre komunikáciu a PR. Dnes sa tešíme, že sa rozhodol prijať pozvanie intenzívnejšie pracovať na vzácnom diele Kolégia.

Michal bol do svojej funkcie zvolený ostatnými členmi Správnej rady. Voľba prebehla v novembri 2016 a jeho funkčné obdobie potrvá dva roky. Sme radi, že svoje skutočne mnohotvárne skúsenosti a široké vedomosti ponúka pre rozvoj Kolégia a dosahovanie jeho vízie.

“Vždy som si myslel, že Kolégium je ostrov pozitívnej deviácie a že sa na ňom žije vo veľmi príjemnej spoločnosti. Dnes už viem, že nie je. Kolégium je samostatný kontinent, plný rôznorodých chariziem, príbehov a najmä úcty ku kráse a poznaniu. V takej spoločnosti sa nedá inak, len dobiť baterky. Mnohí sa však Kolégia boja, panuje tu veľa predsudkov. Chcem, aby tí, ktorí sa nechcú zmieriť s povrchnosťou poznali, že majú kam ísť. A že ich tá cesta do hĺbky bude ohromne baviť.”

Michal je známym konzultantom a koučom, spoluzakladateľom a riaditeľom spoločnosti Restartup, kde sa venuje reštartu a rozvoju značiek, PR stratégií, komunikačných, manažérskych a líderských zručností. Pre túto prácu sa rozhodol po dlhoročných skúsenostiach v korporátnom svete, ktorý vnímal ako komplikovaný, so zbytočnou byrokraciou. Odišiel z neho s víziou, že podnikanie sa dá robiť aj funkčne, kreatívne, autenticky. Na Slovensku a v Česku vedie spoločnosť Campaigns, s ktorou vytvára predvolebné politické kampane a popredným politikom radí, ako majú svoj príbeh dobre odkomunikovať.

Od februára 2016 je redaktorom v týždenníku .týždeň, kde píše o spoločnosti, politike, tech témach a cestovaní (na jar roku 2016 podnikol reportážnu cestu s expedíciou na Mount Everest). Vyštudoval politické vedy a medzinárodné vzťahy na univerzitách na Slovensku, v Česku, Nórsku aj USA. Naďalej sa aktívne a rád vzdeláva vďaka projektom ako Coursera, EdX a Master Class.

Je veľkým vesmírnym nadšencom; pôsobí na pozícii fundraisera v Slovenskej organizácii pre vesmírne aktivity. Tá na Slovensku popularizuje výskum vesmíru, iniciovala  a podieľala sa na stavbe prvej slovenskej družice skCUBE. Michal sám vlastní svoj vesmírny ďalekohľad. Ako hrdý Petržalčan je členom správnych rád občianských združení Petržalský okrášľovací spolok a Jednotka oduševnených Petržalčanov. Veľmi rád bicykluje, behá a hlavu si často chodieva vyvetrať do hôr.

V minulosti pracoval v reklamnej agentúre MARK/BBDO na pozícii strategic planner, ako tréner a program officer v International Republican Institute, aj ako hovorca a šéf komunikácie KDH a hovorca agentúry SARIO. Viac jeho pracovných skúsenosti je na linkedin.com/in/michalnovota

Všetkých členov Správnej Rady Kolégia Antona Neuwirtha si môžete pozrieť na tejto stránke.

Text: Soňa Matiová
Fotografie: ivanzatko.com, SOSA

document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *