&11 Anna Lacková

  

 Je mi cťou Vám v rozhovore  predstaviť oficiálnu sprievodkyňu korunovačného mesta Uhorska, ktorá vo voľnom čase najmä kávičkuje a prechádza sa po kaštieľnom parku ,a ktorá svoj vzor našla v najbližšej rodine. 
 Kde študuješ?

Študujem manažment na nemeckom programe na Fakulte managementu Univerzity Komenského v Bratislave.

Prečo si v Kolégiu?

Som v Kolégiu pre to, aby sa zo mňa stala najlepšia možná verzia mňa samej. V Kolégiu spoznávam samu seba a vďaka filozofom mám možnosť sa zamyslieť nad svojím životom a prehodnotiť niektoré jeho oblasti.

V čom Ťa Kolégium zatiaľ najviac zmenilo?

Kolégium ma naučilo byť oveľa pozornejšou pre potreby iných. Častejšie si všímam, keď niekto potrebuje povzbudiť, pomôcť alebo vypočuť. Učím sa myslieť menej na seba a viac na druhých.

Aký je Tvoj doterajší najväčší zážitok z Kolégia? 

Jeden najkrajší zážitok sa vybrať nedá, tak skúsim zopár: ranné prechádzky s kávičkou po parku, spoločné varenie, beánja, vianočné večierky, Ondrejská zábava, mikulášske raňajky…

Čím tráviš voľný čas?
Keď mám čas, tak ho rada trávim rozhovormi pri kávičke s ľuďmi, ktorí sú mi blízki. Keď sa nájde ešte viac času, tak s radosťou si idem zabehať alebo sa poprechádzam v Ivanke.
Na čo si vo svojom živote zatiaľ najviac pyšná?Som veľmi hrdá na to, že som oficiálna Sprievodkyňa Bratislavy.

Kto je Tvojím vzorom? Prečo? 

Mojím vzorom je moja maminka. Veľmi na nej obdivujem jej obetavosť i neustály úsmev na tvári napriek všetkým problémom. Je ochotná pomôcť druhým vždy, keď má na to priestor. V živote k všetkým problémom pristupuje s veľkou vierou. Všetko, čo robí, ma neustále motivuje stať sa lepšou.

Čo by si chcela robiť v budúcnosti? 

V prvom rade chcem byť dobrým človekom! A moja práca by nemala spočívať len v samotnej náplni práce, ale chcela by som robiť viac. Vždy som chcela byť manažérkou, ktorá si všíma, čo potrebujú ostatní. Nechcem ich vnímať ako svojich “podriadených”, ale ako ľudí, ktorí si zaslúžia moju pozornosť a moje porozumenie. Nechcem ich rozdávať úlohy, ale chcela by som, aby sa s mojou pomocou stávali lepšími.

Keby si mohla zmeniť na Slovensku aspoň jednu vec, čo by to bolo? 

Keby som mohla zmeniť na Slovensku jednu vec, tak by som určite zaviedla silnejší systém motivácie – pre deti, študentov, ale aj pracujúcich a dôchodcov. Ako najväčšiu potrebu na Slovensku vnímam to, že ľudia nemajú chuť ani žiadny zápal pre napĺňanie svojich povinností a životného poslania.

Aké hudobné dielo Ťa najviac zasiahlo?

The Call od Reginy Spector – najmä pri štúdiu v zahraničí, resp. po návrate domov.

 
spracoval: Matúš Ďuraňa
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *