&15 Laura Senderáková

Keď Lauru nenájdete ani v Kolégiu, ani v rodnom Prešove, ani na logopédii, ani na prechádzke v prírode, pozrite sa pre istotu aj na Nový Zéland. Tam ju určite nájdete. 

Čo študuješ?

Som na Pedagogickej fakulte UK v Bratislave a študujem logopédiu.

Prečo si v Kolégiu?

Lebo som túžila vyťažiť z mojich študentských rokov čo najviac – čo najviac sa naučiť a načerpať. Kolégium mi prišlo ako výborné miesto na naplnenie týchto mojich túžob (a k tomu ako bonus bývanie v kaštieli).

V čom Ťa Kolégium zatiaľ najviac zmenilo? 

Často tu zakusujem, že druhí ľudia (so svojimi návykmi, názormi, povahami) môžu byť pre mňa veľkým obohatením. Ale na to, aby ma mohli obohatiť, sa musím najprv vzdať presvedčenia “ja viem všetko najlepšie”.

Aký je Tvoj doterajší najväčší zážitok z Kolégia? 

Komunita je super! Je veľmi príjemné bývať s ľuďmi, ktorí sa navzájom o seba zaujímajú.

Čím tráviš voľný čas?

Najmä stretávaním sa s mne blízkymi ľuďmi. Alebo robením iných príjemných (a pekných) vecí, ako napr. prechádzka v prírode, čítanie príjemnej knihy, počúvanie rozhlasovej hry.

Na čo si vo svojom živote zatiaľ najviac pyšná?

Táto otázka trošku zaváňa hlavným hriechom. Tak si ju trošku preformulujem: najviac hrdá som na to, že som sa dopracovala ku logopédii, že som sa v nej veľmi našla, a že ma veľmi napĺňa.

Kto je Tvojím vzorom? Prečo?

Mám rôzne vzory v rôznych oblastiach môjho života. Napríklad chcela by som mať manželstvo, aké majú moji rodičia. Chcela by som byť dobrou a zapálenou logopedičkou, ako je moja učiteľka. Byť obetavá ako Miška. Vyrovnaná ako Mária. Hľadať Pánovu vôľu ako Lucia …

Čo by si chcela robiť v budúcnosti?

Chcela by som byť dobrou manželkou a mamkou a popritom robiť logopédiu (robiť ju kvalitne a so srdcom) a pomáhať deťom a ich rodičom.

Keby si mohla zmeniť na Slovensku aspoň jednu vec, čo by to bolo? 

Aby si všetci rodičia uvedomovali, aké nesmierne dôležité je pre ich deti to, že cítia lásku. Taktiež aby rodičia venovali svojím deťom dostatok času.

Ktorú knihu (okrem Biblie) by si mal podľa Teba každý prečítať?

Lewisove Narnie. Keď nie sebe, tak aspoň svojim deťom by ich mal každý prečítať.

spracoval Matúš Ďuraňa
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *