&13 Zuzana Šebejová

Celý život spätá s Bratislavou, s oratkom v Trnávke, s francúzskymi komédiami a od tohto roku aj so Stavebnou fakultou na STU. A samozrejme aj s Kolégiom.
 
Prečo si v Kolégiu?

Hľadala som zmenu, výzvu, možnosť vyjsť z komfortnej zóny, spoznať nových ľudí, obohatiť sa o nové poznatky v prostredí plnom inšpirácie, ktorým je práve Kolégium. Program, ktorý absolvujeme, je presne to, čo v mojom živote, nielen v tom študijnom, chýbalo. Ponúka mi priestor na učenie sa ako sformulovať a vyjadriť vlastný názor, a rovnako aj možnosť zamyslieť sa nielen nad textami, ale aj nad vlastným životom a mojimi hodnotami. Zároveň to všetko robiť medzi skvelými ľuďmi.

V čom Ťa Kolégium zatiaľ najviac zmenilo?

Minimálne v pohľade na samú seba – na to, čo som a nie som schopná urobiť, a v čom sa môžem zlepšovať. Zistila som, že každé čo i len malé prekonanie sa je mi vrátené niekoľkonásobne a že každý človek mi môže ísť v niečom príkladom. Rovnako sa postupne učím, že nie na všetko si človek stačí sám. Umenie spočíva v požiadaní a prijímaní pomoci, či jej poskytnutí iným.

Aký je Tvoj doterajší najväčší zážitok z Kolégia? 

Jeden jediný takto neviem povedať, lebo je mnoho vecí. Najväčšie zážitky sú práve v takých maličkostiach, ako sú rôzne „hecovačky” a povzbudenia v ťažších chvíľach, rozhovory v kuchyni, zábavné situácie so spolubývajúcimi na izbe, či pri varení alebo dokonca aj pri upratovaní. Taktiež sa mi stále vybavuje, ako sme sa nasmiali počas prezentačného víkendu, či s akými krásnymi pocitmi som odchádzala z víkendu na Sampore.

Čím tráviš voľný čas? 

Dospávaním, športom, dobrým filmom či knihou, s priateľmi, s rodinou, rozhovormi, občas si brnknem na klavír a keď vyjde čas, rada navštívim oratko u nás na Trnávke.

Na čo si vo svojom živote zatiaľ najviac pyšná?

Ťažko povedať, ale asi na to, že mám neustálu snahu čeliť svojim strachom. Občas ich prekonám, občas nie, ale aj to ma nakoniec niekam posunie.

Kto je Tvojím vzorom? Prečo?

Nemám konkrétnu osobu, ktorá mi je vzorom. V každom človeku vidím svojím spôsobom kúsok inšpirácie, tak ako som aj vyššie napísala.

Čo by si chcela robiť v budúcnosti?

Žiť, robiť to, čo ma bude baviť tak, aby som bola šťastná ja aj ostatní. Momentálne sa vzdelávam v oblasti zameranej viac na techniku a trochu na manažment, čomu by som sa pravdepodobne chcela venovať aj v budúcnosti. Záleží od toho, aké možnosti mi život prinesie a ako ich budem vedieť využiť.

Keby si mohla zmeniť na Slovensku aspoň jednu vec, čo by to bolo?

Chcela by som na Slovensku menej egoistických ľudí, hlavne na tých vyšších, rozhodujúcich pozíciách.

Ktorý film Ťa zatiaľ najviac zasiahol?

Intouchables, My name is Khan a  vďaka Aghate Christy, jej knihám a neskorším seriálom mi prirástli k srdcu záhady. Alebo aj iné francúzske komédie, ako Bienvenue chez les Ch‘tis alebo Le prénom.

 
spracoval Matúš Ďuraňa
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *