Čo majú spoločné Čína, Tomáš Akvinský a Oxford?

Aj keď bol Tomáš Akvinský z Talianska, poďme si posvietiť na to, ako jeho životné veľdielo preniklo až do vzdialenej Číny.

Organizačný tím Kolégia vás pozýva na nevšednú diskusiu, ktorej bude predsedať vzácny hosť – profesor William E. Carroll, akademik Oxfordskej univerzity, prednášajúci na viacerých popredných svetových univerzitách. V nedeľu, 26. marca 2017 o 14:00 v Kolégiu.

Budeme diskutovať o tom, aký vplyv malo učenie Tomáša Akvinského na čínske myslenie, filozofov a teológov. V čom s ním súhlasili a v čom sa rozchádzali? Aká je pozícia Akvinského učenia v Číne dnes? Na rad prídu, samozrejme, aj vaše otázky. Okrem tém súvisiacich s Akvinským sa budete môcť spýtať aj to, či by sa oplatilo ísť do Číny na študijný pobyt alebo aká je čínska univerzitná kultúra.

Prof. W. E. Carroll učí na Teologickej fakulte Oxfordskej univerzity a je autorom kníh Aquinas on Creation, La Creación y las Ciencias Naturales: Actualidad de Santo Tomás de Aquino, Galileo: Science and Faith. Pravidelne publikuje vedecké články na tému stvorenia sveta vo vzťahu k viere a rozumu. V Slovenskom preklade vyšla jeho kniha Creation and Science (Stvorenie a veda). Kúpiť si ju môžete v obchode Kolégia.


Diskusia bude prebiehať v angličtine.
Pozrite si na Facebooku, kto na ňu príde.

O tom, že na diskusiu prídete, nám prosím napíšte na rsvp@kolegium.org.
Ak máte akékoľvek otázky, napíšte nám na sona.matiova@kolegium.org.

Tešíme sa na vás :)

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *