Ako pristupovať k potratom?

Pravdepodobne všetci sa dnes zhodnú na tom, že ľudský život je to najcennejšie, čo na svete máme.

Taktiež nenájdete veľa takých, ktorí Vám budú odporovať a tvrdiť, že ho netreba chrániť. Väčšina štátov je už dnes formálne presvedčená, že je vrcholom drzosti ho len tak niekomu zobrať. Svedčí o tom aj dramatický pokles krajín, v ktorých je trest smrti ešte stále povolený.

Keď sa však začneme baviť o potratoch, začíname spochybňovať, či sa vôbec o ľudský život jedná a či to nie je len zhluk buniek.

Aký postoj máme k potratom zaujať? Kresťan si pravdepodobne povie: „Veď to je predsa jasné, potraty sú celé zlé.“ Ale čo ak je život matky ohrozený práve ešte nenarodeným dieťaťom? A neexistuje podobných situácii náhodou viac?

Svetlo do tejto problematiky nám prinesie Prof. Eva Grey.

Prof. MUDr. Eva Grey, PhD. je lekárka, vysokoškolská profesorka a šťastne vydatá mama 4 detí. Vyštudovala medicínu na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského. Ako mladá lekárka pracovala v Národnom onkologickom ústave, po materskej dovolenke prešla do školstva. V roku 2015 získala ocenenie Slovenka roka v kategórii vzdelávanie a podpora mladých talentov.

Prednáška spojená s diskusiou bude 11. októbra 2017 (streda) o 19:00 v študovni internátu Svoradov. Internát nájdete na tejto adrese.

O Svoradovských prednáškach

Svoradovské prednášky sú pravidelné prednášky a diskusie pre verejnosť, ktoré organizuje Kolégium Antona Neuwirtha. Odohrávajú sa na bratislavskom internáte Svoradov – na mieste, kde sa počas komunizmu stretávali šikovní angažovaní študenti a potajme spoločne premýšľali a diskutovali o lepšej vízii pre našu krajinu.

Cieľom prednášok je vzbudiť medzi Slovákmi záujem o spoločnosť, ľudí aj svet – aby sme sa nad vecami zamýšľali a vďaka tomu žili plnohodnotnejší život. Lebo poznanie a vzdelávanie je dobré a krásne.

Tešíme sa aj na Vás!

Ak sa chcete čokoľvek spýtať, napíšte nám, prosím, na info@kolegium.org.

Vstup je voľný.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *