Ignaciánska spiritualita: udržateľný lifestyle alebo extrémny mysticizmus?

Myslíte si, že spiritualita je len pre zasvätené osoby alebo zaslepených katolíkov? Ak, áno tak je dosť pravdepodobné, že celý čas žijete v omyle.

A teraz tá ťažšia otázka. Ak máte dušu (spirit), máte alebo mali by ste mať aj spiritualitu? Možno si teraz nie ste úplne istý a to aj napriek tomu, že to znie celkom logicky. Nič si z toho nerobte. Už 22. novembra 2017 o 19:00 nám totiž príde Jakub Garčár SJ povedať o tom, či je Ignaciánska spiritualita udržateľný „lifestyle“ alebo len forma nezdravého, extrémneho mysticizmu.

V prednáške sa bude venovať aj tomu, či má spiritualita v dnešnej spoločnosti miesto, a ak áno, či je na mieste, aby aj laik nejakú tú spiritualitu mal. Po prednáške, ako to už býva zvykom, bude nasledovať diskusia, v ktorej sa môžete spýtať na všetko, čo vám ešte ostane nejasné.

Študoval filozofiu v Krakowe a teológiu v Bratislave a Ríme. Neskôr pôsobil na jezuitskej strednej škole Belvedere College v írskom Dubline. V súčasnosti ho nájdete v Jezuitskom pastoračnom centre v Piešťanoch.

Jakub Garčár SJ

Príďte a obohaťte sa.

Prednáška spojená s diskusiou bude 22. novembra 2017 (streda) o 19:00 v študovni internátu Svoradov. Internát nájdete na tejto adrese.

O Svoradovských prednáškach

Svoradovské prednášky sú pravidelné prednášky a diskusie pre verejnosť, ktoré organizuje Kolégium Antona Neuwirtha. Odohrávajú sa na bratislavskom internáte Svoradov – na mieste, kde sa počas komunizmu stretávali šikovní angažovaní študenti a potajme spoločne premýšľali a diskutovali o lepšej vízii pre našu krajinu.

Cieľom prednášok je vzbudiť medzi Slovákmi záujem o spoločnosť, ľudí aj svet – aby sme sa nad vecami zamýšľali a vďaka tomu žili plnohodnotnejší život. Lebo poznanie a vzdelávanie je dobré a krásne.

Tešíme sa aj na Vás!


Ak sa chcete čokoľvek spýtať, napíšte nám, prosím, na info@kolegium.org.

Vstup je voľný.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *