Slavomír Gregorík

„Je ťažké zachovať si domáci prízvuk v tomto nehostinnom prostredí bratislavského dialektu,“ povie tento junák z Levoče presne takým prízvukom, o aký by za nič nechcel prísť.

 

Čo študuješ?

Európske štúdiá, Fakulta sociálnych a ekonomických vied UK, Bratislava. Tento odbor študujem, pretože politika ma baví a cítim sa byť do nej povolaný.

Čo ťa priviedlo do Kolégia?

Keď sa spätne pozerám na svoju minulosť, tak moja cesta do Kolégia začala už niekedy v roku 2014. Vtedy som spoznal kamarátku z humenského Stredoškolského kolégia, ktorá mi o KAN zaujímavo rozprávala a motivovala ma prihlásiť sa na LUNI. Postupne sa tá túžba vo mne čím ďalej, tým viac prehlbovala. Udalosti v mojom živote sa potom postupne odvíjali tak, že moja súčasná prítomnosť v Kolégiu mi dáva veľký zmysel.

V čom ťa Kolégium najviac zmenilo?

Zmenilo mi mnohé paradigmy a tým sa zmenila aj moja vízia do budúcnosti, lebo vidím svet inak. Zistil som, že veci, ktorým som prikladal veľkú dôležitosť, nie sú také dôležité ako iné veci, ktoré som prehliadal.

 

Aký je tvoj doterajší najväčší zážitok z Kolégia?

Veľkým zážitkom pre mňa bola diskusia s Ondrejom Sočuvkom, pretože som sa v ňom veľmi videl. Mal podobné záujmy, názory, vízie, v mojom veku sa venoval tomu, čomu ja a diskusia s ním mi dala odpoveď na otázky, ktoré som práve vtedy riešil.

Ako tráviš voľný čas?

Vymýšľam nové projekty, nápady, pomáham ľuďom, ktorí ma žiadajú o radu, chodím na konferencie, diskusie. Je to pre mňa relax a rád by som sa v budúcnosti tým, čo ma baví, aj živil.

Kto ťa inšpiruje? Kto je tvojim vzorom?

Veľmi ma inšpiruje Marián Kolník – môj mentor. Je to človek, ktorý má mnohé dary a som veľmi vďačný Bohu, že z nich môžem čerpať.

 

Tvoje motto/obľúbený citát?

Vždy mám nejaký iný, v poslednej dobe ma zaujal tento: Ž̶i̶ ̶a̶ ̶n̶e̶c̶h̶a̶j̶ ̶ž̶i̶ť̶!̶ Ži a veď láskou k Životu!

Čo by si chcel robiť v budúcnosti?

Byť dobrým manželom a otcom (chcel by som mať 5 detí :D).

Keby si mohol zmeniť na Slovensku aspoň jednu vec, čo by to bolo?

Zmenil by som mentalitu ľudí, ktorá je stále veľmi zranená komunistickým režimom a prejavuje sa to v mnohých oblastiach spoločnosti.

Akú superschopnosť by si chcel mať? Prečo?

Chcel by som vedieť cestovať v čase, preniesť sa do USA na začiatok 20. storočia, počúvať jazz, tancovať swing, voziť sa na Forde T, usadiť sa v New Yorku a žiť svoj americký sen.

 

Ktorú knihu (okrem Biblie) by si mal podľa teba každý prečítať? Prečo?

Myslím si, že okrem Biblie taká kniha neexistuje. Kiež by si každý prečítal aspoň tú!

Ktorý film ťa najviac zasiahol?

Životopisy svätých ma vždy zasiahnu.

Aká hudba sa ťa najviac dotýka?

Keď budem mať zástavu srdca, zapnite mi ľudovky a určite mi znova začne biť :)
Matúš Hagara
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *