Juraj Petrovič

Verný kuchynský spoločník každému, kto to potrebuje, neochvejný miništrant a občasný kutil, vďaka ktorému svietia v kaštieli všetky žiarovky. Vyštudoval bakalára z teológie a život ho ďalej zavial do Kolégia…

 

Odkiaľ pochádzaš?

Z Nitry.

Čo ťa priviedlo do Kolégia?

Martin Petrovič z KAN4, lebo som videl, čo to s mojím bráškom urobilo. :)

V čom ťa Kolégium najviac zmenilo?

V schopnosti sústrediť sa na to, čo je v texte alebo diskusii podstatou problému. Zároveň príklad toľkých skvelých mladých okolo mňa pôsobí, že vo mne rastie sila bojovať so sebou samým a prekonávať sa (aj napriek pádom).

Aký je tvoj doterajší najväčší zážitok z Kolégia?

Hlbšie porozumenie prirodzenému zákonu, hlavne vďaka textu Tomáša Akvinského, vdaka semináru, kde sme riešili ľudskú prirodzenosť a vďaka tutoriálu s Jurajom Šústom. Zážitok je aj to, akým povzbudením sú pre mňa okolité osobnosti z komunity.

Ako tráviš voľný čas? 

Relax s komunitou, najmä rozhovory v kuchyni v kaštieli alebo na K10. Ešte čítam náučnú literatúru, momentálne 5 jazykov lásky alebo športujem.

Kto ťa inšpiruje? Kto je tvojim vzorom? 

Nemám konkrétny vzor. Čo ma tak povzbudzuje na ostatných v KAN je to, že sú to ľudia ako ja – slabí, ale napriek svojim nedokonalostiam a zlyhaniam neúnavne „bojujú“ za dobré veci a snažia sa. Ja ich už poznám ako skvelé osobnosti, ktoré stále rastú ďalej. A majú užasné srdcia, ktoré neraz premieňa sám Boh.

Tvoje motto/obľúbený citát?

Pán je moje svetlo a moja spása. Koho sa mám báť? Žalm 27

Čo by si chcel robiť v budúcnosti?

Niečo spojené s výchovou detí a mladých. Chcel by som viac pochopiť a v praxi si osvojiť, ako treba pristupovať k deťom pre ich dobro, akým spôsobom ich milovať v rôznych situáciách a v závislosti od charakteru dieťaťa. A mám nádej, že pri tom sa naučím lepšie milovať aj dospelých ľudí.

Keby si mohol zmeniť na Slovensku aspoň jednu vec, čo by to bolo?

Prehĺbil by som u ľudí porozumenie výchove detí a mladých. Aby vedeli, akým spôsobom sa starať o dieťa, ktoré je pred nimi a o potreby, ktoré aktuálne má.

Akú superschopnosť by si chcel mať? Prečo?

Nezištnú lásku pre všetkých. Lebo to je to, čo všetci potrebujeme a čo nám dáva silu a radosť do života.

Ktorú knihu (okrem Biblie) by si mal podľa teba každý prečítať? Prečo?

Dr. Ross Campbell: Ako milovať svoje dieťa.

Aká hudba sa ťa najviac dotýka?

Liturgické žalmy. :)

By Matúš Hagara

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *