Katarína Hozlárová

Keď rozpráva, máte pocit, že spieva. Keď naozaj spieva, máte pocit, že vám roztápa srdce. Študuje teológiu, Aristotela vie čítať po taliansky a v Nových Zámkoch podporuje všetkých mladých, ktorí chcú robiť krajším svet okolo seba.

Odkiaľ pochádzaš?

Nové Zámky.

Čo študuješ?

Katolícku teológiu na Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulte Univerzity Komenského. Študujem preto, lebo ma toto štúdium (ešte) stále viac a viac baví. Pre štúdium som sa rozhodla najmä preto, že som chcela lepšie a komplexnejšie poznávať pravdy viery, učenie a dejiny Cirkvi.

Čo ťa priviedlo do Kolégia? 

Kolégium bolo mojim tajným snom dlhšie. Verím, že ma sem priviedol Pán Boh, ale aj ľudia v mojom okolí, ktorí ma povzbudili a tiež tí, čo mi na DOD predstavili úprimne a pravdivo komunitu KAN.

V čom ťa Kolégium najviac zmenilo?

Za ten krátky čas, čo som strávila v Kolégiu, na sebe pozorujem najmä zmeny v oblasti lepšieho time-managementu a usporiadavania si priorít. Tiež sa zlepšil môj prístup k štúdiu na fakulte a nachádzam si viac času na budovanie vzťahu s Bohom. Veľmi citeľnou zmenou je aj každodenný deep work, počas ktorého som offline.

 

Aký je tvoj doterajší najväčší zážitok z Kolégia?

Jeden? Chlapci, to je náročné… Asi toto: Záverečná pieseň na premiére MuziKANu. Úprimne som bola hrdá a šťastná, že aj ja budem súčasťou KAN9.

Ako tráviš voľný čas? 

Pečiem palacinky a čítam si počas prechádzok, najčastejšie mi takto robia spoločnosť kardinál Sarah, Michel Quoist a Janko Silan. Tiež mám rada spoločne večer diskutujeme v kuchyni, v noci tancujem alebo cvičím s Kiks vo veľkej sále.

Kto ťa inšpiruje? Kto je tvojim vzorom? 

Za najvýraznejšie vzory pre seba považujem sv. Teréziu Avilskú, sv. Edith Steinovú, bl. Dinu Bélangerovú a moju maminu. Inšpiruje ma moja zvedavosť, šikovní spolužiaci, zanietení vyučujúci a zvedaví kamaráti.

Tvoje motto/obľúbený citát?

Moje hľadanie pravdy bolo mojou jedinou modlitbou. Edith Stein

Čo by si chcela robiť v budúcnosti? 

Aj keď to znie ako taká fráza, chcela by som robiť malé veci s veľkou láskou. Zatiaľ neviem presne čo, ale viem prečo a ako. :)

Keby si mohla zmeniť na Slovensku aspoň jednu vec, čo by to bolo? 

Najviac by som si priala, aby sa každý človek cítil rovnocenným a dôležitým členom komunity, školy, mesta a teda mal aj úprimný záujem robiť svoje okolie lepším.

Ktorú knihu (okrem Biblie) by si mal podľa teba každý prečítať? Prečo?

Jednoznačne odporúčam Akvinského Summa Theologica. Dáva odpovede aj otázky, nikdy neprestane byť aktuálnou. Provokuje aj upokojuje. Pre mňa život meniaca kniha.

Ktorý film ťa najviac zasiahol?

(Asi) Julie and Julia. Hovorí o ženách, ktoré majú svoje túžby, sny a vďaka ich blízkym a manželom si ich aj plnia a tak robia svoj život i svoje okolie krajším. Je to romantický, inšpiratívny a pravdivý príbeh.

Aká hudba sa ťa najviac dotýka?

Najmä klasická hudba G. Fauré, A. Dvořák, R. Wagner, J. Brahms. Ale počúvam všetko od afrického gospelu, gregorián, až po slovenský rap.
Matúš Hagara
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *