Profily študentov Kolégia – Jozef Wallenfels

Jožko k nám prišiel z Považskej Bystrice. Pochádza z lekárskej rodiny, no on sa rozhodol študovať právo na Právnickej fakulte UK. Tento usmievavý mladý muž je členom katolíckeho spoločenstva Efata a spolu s pár ďalšími priateľmi stojí za výrobou evanjelizačných ponožiek s názvom Chválonožky. Ďalšie informácie o ňom nájdete v nasledujúcom rozhovore…

 

Ktoré tri veci Ťa charakterizujú?

Poriadkumilovnosť, úprimnosť, ambicióznosť.

Čo Ťa priviedlo do Kolégia?

Verím, že to boli Božie cesty (úsmev). V máji 2018 som sa zúčastnil Bratislavských Hanusových dní a štyria ľudia, z ktorých dvoch som absolútne ani nepoznal, sa ma spýtali, či by som nechcel ísť študovať do Kolégia. Najskôr som odpovedal váhavo, že možno by som to aj skúsil, ale včera bol posledný deň na prihlásenie sa. No potom mi posledný z tých ľudí povedal: “Nie, ten deadline na prihlásenie je dnes do polnoci.” Pozrel som na hodinky a bolo asi 22:15. Tak som len narýchlo zavolal mamine, či si myslí, že je to dobrý nápad. Keď po úvodnom šoku odpovedala kladne, vyplnil som prihlášku, šiel na výberový víkend, prijali ma a teraz som tu.

Ako najradšej tráviš svoj čas?

Organizovane (smiech). Aby ale moja odpoveď nebola príliš krátka, treba povedať, že najradšej trávim čas so svojou priateľkou Miškou, s mojimi rodičmi, bratmi a širšou rodinou, ale tiež s mojim spoločenstvom Efata v Považskej Bystrici.

Kto je pre Teba inšpiratívny?

Inšpiratívni sú všetci tí, ktorí dokázali v živote veľa trpieť pre svoje presvedčenie a vieru v dobro, pravdu a krásu.

Ako si predstavuješ svoju budúcnosť?

Veľmi rád by som doštudoval právo a začal toto štúdium zúročovať v prospech nejakej dobrej myšlienky, napríklad v boji proti korupcii alebo v pro-life hnutí. Taktiež sa pohrávam s myšlienkou angažovať sa v politike, ale to rozhodne nie v blízkej budúcnosti. A to najdôležitejšie nakoniec: rád by som si založil rodinu a stal dobrým a spoľahlivým manželom a otcom.

Keby si vo svete mohol zmeniť jednu vec čo by to bolo?

Aby deň mal tak 50 hodín (smiech).

Ktoré dielo (literárne, hudobné, výtvarné, dramatické…) Ťa najviac zasiahlo?

Vymenujem toho viac. Z kníh je to určite Biblia a povinné čítanie Jozef Mak. Z divadla Nepolepšený svätec a Povolanie pápež. Z hudby worshipové piesne priamo zložené mojimi kamarátmi zo spoločenstva.

Akú súkromnú radosť si nikdy neodoprieš?

Poriadok v mojej izbe.

Čo zo svojho súkromného vlastníctva si najviac ceníš? 

Krížik, ktorý som dostal od môjho najlepšieho priateľa. Dal mi ho vo chvíli, kedy som prvý krát zakúsil, že Boh existuje a že ma má rád.

Keby si si mohol vybrať, ako kto alebo čo by si sa chcel narodiť?

Asi by som aj napriek takejto možnosti chcel ostať predsa len sám sebou.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *