Profily študentov Kolégia – Kristína Gašperová

Kristínka je rodená Žilinčanka. Ovláda hru na viacero hudobných nástrojov, no zo všetkých sa najviac venuje klavíru, ktorý študuje na VŠMU. Okrem toho je nadaná aj pohybovo; v minulosti sa aktívne venovala krasokorčuľovaniu či spoločenským tancom. Sme radi, že ju máme v komunite, lebo nás zavše obdarí svojim úsmevom, poslúži hudbou a spevom na omši alebo sa o nás stará ako komunitná koordinátorka. Nuž, nech Vám o sebe prezradí viac sama…

.

Ktoré tri veci Ťa charakterizujú?

Hudba, empatia, kučery.

Čo Ťa priviedlo do KAN?

Priviedla ma sem túžba študovať a poznávať. Veľmi sa mi páčila filozofia a kritické myslenie, ktoré som chcela v KAN rozvinúť. Okrem toho som po dlhom čase na 8-ročnom gymnáziu chcela konečne zažiť to, že budem obklopená ľuďmi, ktorí sú mi v niečom podobní, ktorým nie sú veci ľahostajné, ale zaujímajú sa o ne.

Ako najradšej tráviš svoj čas?

Väčšinou trávim čas tým, že si plním všetky svoje povinnosti – odškrtávam ich z “to do listu”, a keď zrovna nie som zamestnaná týmto, zastavím sa a užívam si prítomný okamih. Napríklad vo vlaku len tak pozerám z okna, počúvam Mozarta, v kresle popíjam teplý čaj… Rada si doprajem chvíľu “vypnutia” z bežných vecí, ktoré ma ale tiež veľmi bavia (napríklad cvičenie na klavíri alebo príprava do KAN).

Kto je pre Teba inšpiratívny?

Neviem si vybrať konkrétne jedného človeka. Asi sú pre mňa inšpiratívni všetci ľudia okolo mňa, aj keď každý iným spôsobom. Niekto svojím prístupom k životu, niekto tým, ako robí svoju prácu, ďalší tým, čo hovorí, a iný tým ako pristupuje k druhým.

Ako si predstavuješ svoju budúcnosť?

Rada by som mala rodinu, a tiež sa čo najviac venovala hudbe – učeniu, interpretácii a tak, čo príde. Neviem síce ako to skĺbiť, ale nejako sa to už vyvinie (úsmev).

Keby si vo svete mohla zmeniť jednu vec čo by to bolo?

Zrušila by som obliečky na periny (smiech.) Fakt nemám rada keď musím prezliekať obliečky, tak by som ich proste zrušila.

Ktoré dielo (literárne, hudobné, výtvarné, dramatické…) Ťa najviac zasiahlo?

Posledne ma veľmi povzbudila životopisná kniha o sv. Terezke z Lisieux. Zaujal ma jej prístup k životu, jej Malá cesta, ktorá je vlastne v niečom veľkou, pretože ten, kto si ňou prejde, to naozaj nemá v živote ľahké a ružové, ale učí sa pokore, úprimnosti a rozdávaniu sa druhým… Práve tým, že sa človek “zmenšuje”, rastie. Keď si spomínam na túto knihu, nemám slov, naozaj ju odporúčam prečítať – Svätá Terézia z Lisieux – životopis (Anton Hlinka).
No a určite ma vždy inšpiruje hudba. Okrem inšpirácie je pre mňa aj zdrojom potešenia a chvíľkou vydýchnutia počas dňa.

Akú súkromnú radosť si nikdy neodoprieš?

Koláče, čokoládu, teplý čaj, hudbu a horúcu vaňu.

Čo zo svojho súkromného vlastníctva si najviac ceníš? 

Najviac si cením to, čo bolo drahé, ale zarobila som si na to sama.

Keby si si mohla vybrať, ako kto alebo čo by si sa chcel narodiť?

Nechcela by som sa narodiť inak, než ako som sa narodila. Nie že by som niekoho neobdivovala, alebo neuznávala, ale som spokojná so svojím životom a vďačná za všetko, čo mám.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *