Profily študentov Kolégia – Anežka Kadášová

Pochádza z malebnej dediny Radôstka, sama oplýva radosťou a šíri ju ďalej. Má umeleckú dušu a nadšenie pre divadlo, hudbu i spev. Nimi teší nie len svoje okolie ale aj chváli Boha. Popri Kolégiu študuje slovenský jazyk a literatúru spolu so psychológiou na Pedagogickej fakulte UK. Viac Vám o sebe Anežka prezradí v nasledujúcom rozhovore…

.

Ktoré tri veci Ťa charakterizujú?

Hudba, vášeň, bláznovstvo.

Čo Ťa priviedlo do Kolégia?

Sprvu to bola túžba intelektuálne narásť a nadopovať sa informáciami, aby som si raz vedela dobre obhájiť svoju vieru a svoje hodnoty. To som však netušila, že v Kolégiu sa rozmýšľa trochu inak, že nejde o to, koľko vieš povedať, ale o to, či dôsledne hľadáš pravdu.

Ako najradšej tráviš svoj čas?

Veľmi rôzne. Niekedy som rada len tak s ľuďmi, pri dobrej káve a pri vášnivej diskusií. Tu v Kolégiu si často užívam rôzne bláznovstvá a vtipíky, napríklad keď sa zo mňa a Katky na chvíľu stanú Mara s Hanou, ženy v rokoch sršiace sedliackou múdrosťou :) Inokedy sa venujem písaniu básní, úvah, niekedy zložím nejakú tú pesničku a keď som už príliš prerozmýšľaná, veľmi rada si len tak zatancujem. Donedávna som sa v rámci svojho voľného času veľmi aktívne venovala aj divadlu a taktiež duchovnej službe vrámci môjho spolčenstva Efata.

Kto je pre Teba inšpiratívny?

Veľkou inšpiráciou mi je Tereza Slavkovská, ktorá je veľmi hlbokou a krásnou ženou, dobrou umelkyňou. Okrem iných vecí už niekoľko rokov má na starosti v projekte Godzone scénky a minidivadielka, ktoré sú naozaj kvalitné a majú vznešený cieľ- odovzdať evanjelium.

Potom sú to všetky matky v mojom okolí, ktoré popri správnej výchove detí a milovaní manžela zvládajú fungovať aj v spoločenstvách, ďalej budovať vzťahy a ísť si za snami.

A taktiež divadelníci, aj hudobníci s ktorými som spolupracovala, alebo spolupracujem a ktorí sú so mnou trpezliví, vidia vo mne potenciál a veria mi. Aj ja by som takou chcela byť :)

Ako si predstavuješ svoju budúcnosť?

Túžim s Bohom milovať manžela a byť milovaná Bohom a manželom. Tak nejak spoločne :) Túžim byť tou, ktorá bude schopná vidieť všetko dobré v ľuďoch, všetky ich talenty a dary. Tou, ktorá sa bude na svoje deti, aj na ľudí s ktorými bude pracovať pozerať ako na jedinečných ľudí, ktorí dokážu priniesť to, čo už nik iný nedokáže. To si už viem predstaviť aj v školstve, aj keď nie tak jasne. Hlavne viem, že by som veľmi chcela ďalej tvoriť. Možno raz budem ľuďom spievať pre radosť, možno sa opäť objavím na javisku. Možno by som rada viedla spoločne ľudí a s nimi tvorila čosi nové. Príbehy s hĺbkou, dobrým posolstvom, niečo, čo v človeku zanechá stopu. Sama som zvedavá, čo mi budúcnosť prinesie.

Keby si vo svete mohla zmeniť jednu vec čo by to bolo?

Aby sme ku každému mali jedinečný prístup a nebrali ho len ako číslo, alebo jedného z miliónov rovnakých ľudí, aby mal každý dostatok priestoru k sebavyjadreniu.

Ktoré dielo (literárne, hudobné, výtvarné, dramatické…) Ťa najviac zasiahlo?

Z kníh zaiste Biblia, lebo to je nevyčerpateľné bohatstvo.

Z divadelných predstavení ma asi najviac zasiahla Poločná omša od Karvaša, pretože emócie a myšlienky z tejto hry pretrvávali ešte týždne po tom, čo som ju videla. Skutočne som sa začala inak pozerať na našu históriu aj na dnešný svet. A to je jasný dôkaz toho, že to bolo skvelé predstavenie.

Veľmi mi rezonuje aj bábkové predstavenie Škaredé káčatko. Veľmi pekne odovzdávalo dobrú myšlienku a zároveň bolo tak kvalitne spracované, že aj dospelý sa v tom našiel a taktiež sa veľa nasmial na nie stupidnom humore. Vtedy ma to veľmi inšpirovalo viac tvoriť, pre dospelých aj pre deti. Potešovať druhých, ale zároveň odovzdávať čosi dobré, budovať.

Je toho neúrekom, ale musím ešte spomenúť prekrásnu Ikonu Panny Márie, Radosť všetkých radostí. Vďaka nej som naozaj začala Máriu vnímať ako milujúcu matku, ktorá je vždy na blízku.

Akú súkromnú radosť si nikdy neodoprieš?

Dobrú kávu a spánok poobede, ak si ho môžem dovoliť :)

Čo zo svojho súkromného vlastníctva si najviac ceníš? 

Gitaru, lebo som s ňou strávila veľa času, už je ako moje dieťa :) A Potom fotky a spomienkový zápisník, pretože vždy je pekné sa s nadhľadom pozerať na minulé zážitky a porovnávať, v čom je teraz môj život iný, kam som sa posunula…

Keby si si mohla vybrať, ako kto alebo čo by si sa chcela narodiť?

Buď ako Rapunzel, pretože je tak milo bláznivá, alebo ako Eliška z princezny ze Mlejna (nikdy a v ničom si neviem vybrať jednu možnosť… ), pretože vedela milovať vždy a všetkých a znázorňovala také čisté žieňa.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *