Profily študentov Kolégia – Sára Reháková

S touto temperamentnou a šarmantnou dievčinou sa nikdy nebudete nudiť. Pochádza z Nového Mesta nad Váhom, no jej srdcu je blízky aj východ Slovenska, aj západ Európy – Francúzsko, kde študovala na strednej škole. Aktuálne sa, popri Kolégiu, venuje psychológii na Paneurópskej vysokej škole. Predstavujeme Vám Sáru, ženu do koča i do voza, ktorá dokáže zorganizovať oslavu pre desiatky ľudí, aj upiecť kváskový chlieb. A nie len to…

 

Ktoré tri veci Ťa charakterizujú?

Asi neexistujú len 3 veci, ktoré by ma charakterizovali, ale keď si už musím vybrať tak, medzi tie najzjavnejšie neodmysliteľne patrí môj smiech (tí, ktorí ma poznáte, viete, a tí, ktorí ešte nepoznáte, zistíte). Spontánnosť patrí medzi charakteristiky, ktoré mám na sebe najradšej. No a kde je zábava a veľa ľudí, tam som ja (úsmev). Mám totiž veľmi rada spoločnosť, dobré rozhovory a prežívanie radosti s mojimi najbližšími, ale i s tými, ktorých som práve spoznala. Nemôžem opomenúť ani to, že Francúzsko a francúzština sú mojou vášňou.

Čo Ťa priviedlo do Kolégia?

Smäd po komunite ľudí, ktorá mi bude rozumieť a v ktorej sa budem môcť rozvíjať vo všetkých smeroch. Ďalej to bola i túžba spoznávať ďalej a viac do hĺbky filozofiu, umenie, či teológiu. Moje srdce dychtilo tiež po duchovnom rozvoji, pretože v čase, kedy som sa rozhodovala ísť do Kolégia, mi to chýbalo. Preto vravím, že Kolégium je pre mňa ako rezeň v trojobale, nič mu nechýba (úsmev).

Ako najradšej tráviš svoj čas?

Veľmi rada trávim svoj čas v spoločnosti ostatných ľudí, len tak sa rozprávať sa na hoc aké témy, alebo v tichu sedieť a užívať si prítomnosť toho druhého. Myslím si, že práve rozhovory nás vedia posunúť veľmi ďaleko vo všetkých oblastiach.

Kto je pre Teba inšpiratívny?

To je ťažká otázka, pretože som doposiaľ stretla mnoho ľudí, ktorí boli pre mňa inšpiratívni a v mnohom mi pomohli. Avšak, z dlhodobejšieho hľadiska sú pre mňa inšpiratívne ženy mojej rodiny; babka, mamina, sestry a švagriná a to z prostého dôvodu. Sú pre mňa vzorom materstva, spoľahlivosti, láskavosti, pokory a vrúcnosti. Sú tu vždy pre mňa a pomôžu mi v každej situácii.

Ako si predstavuješ svoju budúcnosť?

Ako dobrá milujúca, láskavá manželka a matka (viacerých) detí. A ak pri tomto všetko budem zvládať i kariérny rast, tak by som chcela byť psychologičkou (ak dovtedy ja sama nebudem potrebovať psychológa – smiech).

Keby si vo svete mohla zmeniť jednu vec čo by to bolo?

Aby ľudia opäť hľadali hĺbku a krásu vecí. Aby všade hľadali dobro a žili príkladným cnostným životom.

Ktoré dielo (literárne, hudobné, výtvarné, dramatické…) Ťa najviac zasiahlo?

Za poslednú dobu to je určite divadlo, predstavenie Vojna a Mier v SND. Počas toho predstavenia som zažila asi všetky možné emócie, aké máme k dispozícii. Uvedomila som si pri tom, že vzťahy sú najdôležitejšie a máme ich budovať, navzájom sa rešpektovať a byť k sebe láskaví.

Akú súkromnú radosť si nikdy neodoprieš?

Mozzarela s olivovým olejom, maslovými hriankami a paradajkami.

Keďže milujem Francúzsko, tak aj víno je pre mňa vždy dobrá voľba (úsmev). Najmä, keď s dobrou partiou kamarátov pri ňom a v rozhovore presedíme celú noc.

Čo zo svojho súkromného vlastníctva si najviac ceníš? 

Moje extravagantné kúsky oblečenia v šatníku a môj krížik, pretože sú to veci, ktoré vystihujú moju osobnosť.

Keby si si mohla vybrať, ako kto alebo čo by si sa chcela narodiť?

Kedže som veľmi romantická duša, tak prvá postava, ktorá mi zišla na um bola Lizzy Bennet z Pýchy a Predsudku. Spája sa v nej spontánnosť, krása a sloboda v nádhernom súzvuku s racionalitou a rozvážnosťou, ktorá mi niekedy chýba (smiech). Mám tiež pocit, že sa trochu podobáme v zdravej rebélii a odvahe robiť si veci po svojom.

1 odpovedať

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *