Profily študentov Kolégia – Lukáš Trizuljak

 

Lukáš je skvelý parťák, ktorý má zmysel pre dobrodružstvo a je za každú srandu. Má neutíchajúcu túžbu učiť sa nové veci, čo vidno najmä v kuchyni a pri hre na klavíri. Obľubuje šport, aj čas strávený ležérne – pri knihe, tanci, či rozhovoroch. V komunite má na starosti to, aby boli všetky akcie zachytené na fotkách, a okrem toho študuje chemické inžinierstvo na STU…

 

 

Ktoré tri veci Ťa charakterizujú?

Varenie, hra na rôzne nástroje, dlhú dobu som robil a stále robím animátora.

 

Čo Ťa priviedlo do Kolégia?

O Kolégiu som sa dozvedel od brata, ktorý tu študoval, aj keď nakoniec ma pritiahla túžba čítať Summu teologickú.

 

Ako najradšej tráviš svoj čas?

Hraním na gitare alebo organe, alebo pri dobrej spoločenskej hre.

 

 

Kto je pre Teba inšpiratívny?

Pre mňa je určite najväčším vzorom môj otec aj napriek tomu, že na mnoho vecí zvykneme mať rozdielne názory. Kriticky hodnotiac, asi som viac po mame, a preto sa niektoré veci, ako pokoj v ťažkých situáciách, snažím kopírovať od neho, aj keď mnohokrát neúspešne.

 

Ako si predstavuješ svoju budúcnosť?

Chcel by som byť aspoň takým dobrým otcom, akým je ten môj. Zároveň, ešte rozmýšľam, že po Kolégiu by som rád spoznal svet mimo Európu prostredníctvom nejakých misií, najradšej niekde v Ázii. A aj dokončiť školu by bolo fajn (úsmev).

 

Keby si vo svete mohol zmeniť jednu vec, čo by to bolo?

Bolo by super, keby sa ľudia naučili konečne neprevariť ryžu a cestoviny.

 

Ktoré dielo (literárne, hudobné, výtvarné, dramatické…) Ťa najviac zasiahlo?

Asi Coldplay, lebo to bol hlavný dôvod, prečo som sa chcel naučiť hrať na gitare. V štrnástich som si v mojom tínedžerskom svete povedal, že ma flauta a saxofón nebaví. No keď som mal osemnásť, Coldplay vo mne obnovilo vzťah k hudbe. Mojou radosťou z hudby potom často trpia, alebo sú obveselení moji spolukaštielni obyvatelia. Dúfam, že skôr to druhé.

 

 

Akú súkromnú radosť si nikdy neodoprieš?

Mliečnu ryžu Riso, o to viac ak je v Tescu v zľave.

 

Čo zo svojho súkromného vlastníctva si najviac ceníš? 

Od kedy som študoval na strednej v Anglicku je zopár vecí, ktoré mám v izbe, jednou z nich je britský ekvivalent JKS, ktorý je darovaný každému absolventovi. Druhou je plagát so všetkými rímskymi biskupmi od Petra po Benedikta XVI.. Zdedil som ho po bratovi a visí mi v izbe už tretí rok.

 

Keby si si mohol vybrať, ako kto alebo čo by si sa chcel narodiť?

Pre moju nekonečne zvedavú mužskú dušu sú objavitelia ako Kolumbus alebo Magalhães osobnosti, ktoré ma vždy fascinovali, už len kvôli tomu, že v dnešnej dobe takéto geografické objavy nezažívame. Zároveň, mám rád more a pre Slováka je plavba po oceáne dosť netradičná. Dnes žijeme vo veľkom komforte a kto vie, čo nás len čaká na objavenie. Dobrý objav nikdy nie je zlý…

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *