Vysokoškolský program Kolégia má nového riaditeľa

Niektorí z vás to už vedia, no pre mnohých je novinka, že vysokoškolský program Kolégia má nového riaditeľa. Je ním Branislav Kuljovský, ktorý bol minulý rok interným akademikom Kolégia. Aby ste ho lepšie spoznali, položili sme mu niekoľko otázok…

 

Čo pre Teba znamená byť riaditeľom vysokoškolského programu?

V prvom rade to vo mne vzbudzuje vnútornú radosť a naplnenie. Som nesmierne rád, že môžem byť zmysluplnou súčasťou diela, ktoré sa snaží formovať myseľ a dušu mladého človeka vovádzaním ho do intelektuálného bohatstva katolíckej tradície. Zároveň, je to pre mňa výzva a určitý záväzok. Chcel by som, aby Kolégium fungovalo aspoň tak dobre ako počas pôsobenia mojej predchodkyne, Soničky Leitnerovej.

Čo Ťa zatiaľ na tejto pozícii najviac prekvapilo?

Kedže som sa stal riaditeľom práve pred začiatkom nového akademického roka, trošku ma zaskočilo to množstvo vecí, ktoré treba riešiť v súvislosti s prípravou roka. Odhalila sa predo mnou hromada úloh a detailov, ktoré som doposiaľ ako interný akademik vôbec nevnímal.

 

 

Čo praješ študentom KAN 12 a čo praješ sebe?

Študentom prajem len jedinú vec – aby čas v Kolégiu využili naplno. Majú unikátnu príležitosť zastaviť sa a popasovať sa s veľkými otázkami života. Je veľmi pravdepodobné, že podobná možnosť sa v ich životoch už nezopakuje. Sebe prajem, aby som pri všetkých rozhodnutiach vedel správne rozlíšiť, čo našim študentom pomôže tento unikátny čas prežiť najlepšie.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *