100. narodeniny Antona Neuwirtha

V piatok 22. januára 2021 uplynie 100 rokov od narodenia Antona Neuwirtha. Pozývame vás pri tejto príležitosti na online panelovú diskusiu, v ktorej budú výsledok životného experimentu Antona Neuwirtha reflektovať Anton Neuwirth ml., František Mikloško a Martin Luterán. Zaregistrovať sa môžete TU.
 
Veríme, že jeho odkazom sa môžu inšpirovať mnohí – preto je táto pozvánka voľne šíriteľná. Na Facebooku môžete svojich známych pozývať zdieľaním tejto udalosti. 

Anton Neuwirth sa formoval v katolíckom spoločenstve Rodina pod vedením prof. Kolakoviča, pôsobil na Ústave pre lekársku chémiu, počas komunistického režimu bol odsúdený na dvanásť rokov väzenia. Po páde režimu sa angažoval za konštituovanie kresťanskej a demokratickej politiky na Slovensku. Stal sa poslancom Národnej rady SR a v rokoch 1994 – 1998 bol veľvyslancom SR pri Svätej Stolici v Ríme. Pán si ho povolal k sebe nečakane 21. septembra 2004 doma v Bojniciach. Viac informácií o Antonovi Neuwirthovi si môžete prečítať v tomto článku.
 
S vďakou za prácu a prínos pre spoločnosť a pamätajúc na jeho životný odkaz vás pozývame na podujatie, na ktorom budú syn, politický kolega a zakladateľ po ňom pomenovaného kolégia reflektovať výsledok životného experimentu Antona Neuwirtha pri príležitosti jeho nedožitých 100. narodenín.

 

Panelovú diskusiu Antona Neuwirtha ml, Františka Mikloška a Martina Luterána moderuje Michal Magušin. Uskutoční sa ONLINE v piatok 22. januára 2021 o 20.00 hod. Prihlásiť sa môžete kliknutím na tento odkaz. LINK na diskusiu obdržíte na Vami zadaný e-mail v deň podujatia.
 
Tešíme sa na Vás!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *