História

Kolégium Antona Neuwirtha je dielom Spoločenstva Ladislava Hanusa, ktoré vzniklo 7. októbra 2002 a už desať rokov úspešne pozýva mladých ľudí do dialógu s myšlienkami, na ktorých je postavená západná civilizácia. SLH má dnes vyše 230 členov a svojimi vzdelávacími programami sa dotklo životov desiatok ďalších mladých ľudí.

V roku 2007 sa SLH rozhodlo urobiť ďalší krok v napĺňaní svojho poslania a pustilo sa do zakladania stabilného vzdelávacieho inštitútu pre formovanie mladých kresťanov.

Po dvoch rokoch príprav sa vďaka odvahe a štedrosti mnohých darcov a priaznivcov otvorili brány Kolégia Antona Neuwirtha.

Hoci Kolégium oficiálne vzniklo zápisom do Registra občianskych združení Ministerstva vnútra SR dňa 6. 2. 2009, jeho skutočným otvorením bolo prijatie prvých študentov do unikátneho 9-mesačného študijno-formačného programu v pondelok 21. septembra 2009.

Sen o stabilnom vzdelávacom inštitúte sníval aj nebohý Anton Neuwirth, ktorého mnohí z nás zažili ako otca a priateľa. Veríme, že KAN si svojou profesionálnou a oddanou činnosťou zaslúži niesť meno tejto významnej slovenskej osobnosti, ktorej životným mottom bolo „Liečiť zlo láskou”.

Ak máte akékoľvek otázky alebo záujem o bližšie informácie, radi vám na ne odpovieme. Napíšte nám.