Praktické informácie

Ivanka pri Dunaji patrí medzi najväčšie obce bez postavenia mesta na Slovensku. Má okolo 6000 obyvateľov a ponúka dostatočné množstvo kvalitných služieb, reštaurácií, podnikov a iných možností.

Nakupovanie a služby

V Ivanke nájdete okrem Obecného úradu v Matičnom dome  i poštu, základnú a umeleckú školu, stredné odborné učilište, jazykovú školu a 4 materské škôlky. Je tu viacero možností na nakupovanie. Okrem METRA, Samošky, Jednoty a  zelovocov sa tu nachádza Tesco a najnovšie je k dispozícii i supermarket CBA Cent. Stravovať je možné vo viacerých reštauráciách a podnikoch.  Sú na výber pizzérie, pohostinstvá, reštaurácie, cukráreň, kaviarne  i viaceré puby. V Ivanke pri Dunaji taktiež nájdete 2 lekárne, 3 zubné ambulancie, praktických lekárov pre dospelých, deti i dorast,  gynekologickú a ORL ambulanciu.

Doprava

Cestovanie z Ivanky pri Dunaji do Bratislavy je možné vlakmi i autobusmi. Vlaková zastávka sa nachádza hneď za areálom kaštieľa. Vlaky chodia približne každú hodinu na Hlavnú stanicu. Ráno chodia vlaky aj častejšie, pretože niektoré idú na zastávku Nové mesto, Bratislava. Cesta vlakom trvá približne 15 min.  Čo sa týka autobusov, pred kaštieľom máme dve zastávky, z ktorých chodia autobusy relatívne často. Cesta autobusom na Autobusovú stanicu zvyčajne trvá 25 – 30 min. Avšak ráno smerom do Bratislavy a poobede smerom do Ivanky bývajú poriadne zápchy a cesta môže trvať nakoniec hodinu. Treba s týmto oneskorením počítať.