Rekreácia

Umiestnenie Kolégia v Ivanke pri Dunaji je (viac ako) perfektné pre rôzne voľnočasové vyžitie. Veď pre ideál gréckej kalokagatie je nevyhnutné posilniť nielen srdce, dušu a myseľ, ale aj telo! Tu v Ivanke sú možnosti naozaj bohaté a rôznorodé.

Kaštieľny areál

Je ako stvorený na malé konverzačné prechádzky alebo ranný beh (nielen na vlak:)). V areáli rastie tiež baza či lipa pre budúce bylinkárky. Vitie púpavových vencov či hĺbanie na našej lavičke sú jednými z najkrajších spomienok na kaštieľnu záhradu. K idylke nepochybne patria aj poníky a kone, ktoré majú ohradu hneď za  mostíkom. Všetka zver aktívne podporuje našich športovcov, keďže sídlia hneď vedľa nášho futbalovo-fresbeeového ihriska.

Potulky po Ivanke

Dajú sa realizovať pešo (napr. ku Štefánikovmu pamätníku alebo okolo jazier), na bicykli (napr. ku jazerám, či okolo letiska, tí odvážnejší idú na bicykli až do BA) alebo aj kolieskových korčuliach (až do Bernolákova).

Najznámejšia historická pamiatka v okolí Ivanky pri Dunaji je Mohyla generála M. R. Štefánika. Priamo v Ivanke sa nachádzajú viaceré pamiatky, ktoré majú svoju historickú a umeleckú hodnotu ako Pamätník obetiam 1. a 2. svetovej vojny na Námestí padlých hrdinov, kostol sv. Jána Krstiteľa, kaplnka sv. Rozálie a aj samotný kaštieľ. Veľmi obľúbeným miestom na prechádzky, rekreáciu a rybárčenie sú jazerá v blízkosti Ivanky.

Jazero

Najobľúbenejšou lokalitou na behanie. Otužulci už od apríla-mája skúšajú aj jazerné vody, trénujú plávanie na Ivanského Ironmana. Dievčatá preferujú slnečný kúpeľ na brehu. Jazero tiež poskytuje priestor pre posedenia pri ohni a v skorú jar tam možno nájsť celé záhony snežienok.